Týdeník Echo: Brouk přinášející zkázu, tvrdý úpadek českých dětí a co by řekla Thatcherová

TÝDENÍK ECHO

Týdeník Echo: Brouk přinášející zkázu, tvrdý úpadek českých dětí a co by řekla ThatcherováNOVÉ 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Nové číslo Týdeníku Echo má na obálce snímek cirkusového stanu s Chrámem sv. Víta v pozadí. Titulek Cirkus nebude odkazuje k reportáži Jiřího Peňáse nazvané Poslední mohykáni šapitó. Nostalgické líčení návštěvy cirkusového představení tu stojí v protikladu se záměrem zakázat vystupování cvičených zvířat. „Likvidace drezury by znamenala konec cirkusu jako fenoménu lidské touhy,“ říká autor výmluvným podtitulkem článku.

Esej Hyeny a čápi otvírá Petr Holub těmito slovy: „Andreje Babiše chce za premiéra devadesát poslanců a dalších osmnáct ho ve funkci dokáže minimálně strpět. Takový je výsledek pátečního hlasování o nedůvěře menšinové vládě ANO a ČSSD. Zřejmě ještě důležitější jsou výsledky průzkumu, podle kterého Babišovi věří 37 procent voličů. Pocházejí převážně z jeho vlastního hnutí, jsou tam i příznivci komunistů a v menší míře také sociálních demokratů a SPD, informovala agentura TNS Kantar. Znamená to, že nejméně třetina občanů Andreji Babišovi věří, ať udělá, co udělá…“

Tvrdý úpadek českých dětí je titulek analýzy Lenky Zlámalové, pozastavující se nad alarmujícími výsledky z mezinárodních srovnání: „Dnešní děti rozumějí tomu, co čtou, výrazně méně než před patnácti lety. Hůř počítají a mají horší přehled v základních vědách. Oni i jejich rodiče ale zároveň urputně touží po formálních potvrzeních, že dosáhli určitého stupně vzdělání. Po maturitních vysvědčeních a vysokoškolských diplomech. Tím vytvářejí společenskou poptávku na snižování nároků pro získání formálních dokladů o vzdělání. Politici jí ochotně vycházejí vstříc.“

O tom, že současná britská premiérka uzavřela s EU špatnou smlouvu, je přesvědčen někdejší poradce Margaret Thatcherové Robin Harris. V rozhovoru s Danielem Kaiserem říká například toto: „Skoro bych řekl, že všechny demokracie po většinu doby vynikají v produkci špatných lídrů. Ale když přijde skutečná krize, většinou se někdo objeví. Je staré přísloví: Přijde hodina, přijde muž. Když je potřeba Churchilla, objeví se Churchill. Když je potřeba Thatcherové, objeví se Thatcherová. Mayová se tu neobjevila jako odpověď na krizi, ale kvůli špatné kalkulaci jejího předchůdce Davida Camerona.“

O čínském zbrojním arzenálu píše Lukáš Visingr, o španělské chřipce, která by se mohla kdykoli vrátit, Marian Kechlibar, recenzí právě vydané Parabible přispěl Jaromír Slomek (Evangelium podle Fleka).

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články