1 Zadržen synovec politika

Zbraně, výbušniny, drogy. V Praze zadrželi synovce arménského exprezidenta

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

Česká policie zadržela ve čtvrtek v Praze policejně hledaného synovce bývalého arménského prezidenta a expremiéra Serže Sargsjana. Informují o tom v neděli arménská média, která se odvolávají na sdělení šéfa arménské policie Valeryho Osipjana. Pražští policisté totožnost Nareka Sargsjana přímo potvrdit nemohli, přiznali však, že zadrželi 37letého Arménce, u něhož bylo podezření, že je ozbrojen.

„Byl zatčen a je ve vazbě v Praze. Později bude vydán do Arménie,“ citovala Osipjana tisková agentura Armenpress. Podle policejního náčelníka už arménská prokuratura připravuje potřebné dokumenty k žádosti o vydání Nareka Sargsjana do Arménie.

Podobně hovořila tuzemská policie. „Mohu sdělit, že minulý týden ve čtvrtek jsme zadrželi 37letého muže, který je původem z Arménie,“ sdělil deníku Echo24 mluvčí Jan Daněk, podle něhož na muže vydal zatykač přímo arménský soud.

„Zadržení a vypátrání muže provedli kriminalisté krajské policie hl. m. Prahy ve spolupráci se zásahovou jednotkou, jelikož cizinec mohl být ozbrojen. Tento muž byl zadržen na Praze 5 a následně předán do vydávací vazby,“ doplnil mluvčí. Podle něj už muž není v kompetenci policie.

Šéf arménské policie Osipjan uvedl, že zadržení synovce exprezidenta Sargsjana je výsledkem úspěšné spolupráce mezinárodních policejních struktur. Po Narekovi se podle Armenpressu pátrá od července letošního roku kvůli ilegálnímu obstarávání a držení střelných zbraní a výbušnin a také kvůli obchodování s narkotiky.

Čtěte také: V Kanadě zadrželi ředitelku firmy Huawei, USA ji viní z obcházení embarga. Peking rozezlen

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.