Opět bez medaile. Hokejisté nezvládli přestřelku s Kanadou a prohráli 4:6

Česko versus Kanada

Opět bez medaile. Hokejisté nezvládli přestřelku s Kanadou a prohráli 4:6NOVÉ
Čeští hokejisté Foto:

1

Česká hokejová reprezentace je opět bez cenného kovu. V zápase o bronzové medaile na olympiádě v Pchjongčchangu ji totiž v divoké přestřelce porazili hokejisté z Kanady 6:4. Čeští hokejisté tak prodlouží své čekání na olympijskou medaili, kterou naposledy získali na olympiádě v Turíně v roce 2006. Po zápase navíc kapitán českého výběru, Martin Erat, oznámil ukončení kariéry v národním týmu.

Skóre otevřel již v deváté minutě při přesilové hře kanadský veterán Andrew Ebbett. O pouhých osmnáct vteřin po úvodní brance však Češi vyrovnali po brance Martina Růžičky. Právě on byl vyloučeným hráčem při předcházející přesilové hře Kanady. Stav 1:1 však netrval příliš dlouho, protože se po třinácti vteřinách prosadil kanadský kapitán Chris Kelly. Uzavřel tím zběsilou půlminutu, během které padly tři góly. V šestnácté minutě zápasu pak ještě navýšil kanadské vedení Derek Roy.

Ve druhé třetině nepadly žádné další góly, ale byla v ní značně znát převaha Kanaďanů. Český výběr byl svým soupeřem přehráván a jen díky svému gólmanovi, Pavlu Francouzovi, se nenavýšilo kanadské vedení.

Bezbrankovou druhou třetinu divákům vynahradilo třetí dějství zápasu, které se proměnilo v přestřelku. Nejprve ve čtyřicáté šesté minutě opět zvýšil skóre pro Kanadu Andrew Ebbett. Stejně jako v první třetině na jeho branku český výběr rychle zareagoval, když o necelou minutu později skóroval Jan Kovář. Češi tím získali trochu sebevědomí a dostali se do několika šancí. Kanada je však brzy opět zchladila brankou svého kapitána Chrise Kellyho.

Dotáhnutí mohl přinést český kapitán Martin Erat, ale rozhodčí jeho gól pro postavení hráče v brankovišti neuznali. V padesáté šesté minutě pak opět skórovala Kanada zásluhou Quintona Howdena, ale Češi opět rychle reagovali gólem Romana Červenky. Jeho gól sice opět zkoumali rozhodčí kvůli možné hře vysokou holí, ale ta nebyla videorozhodčím potvrzena. Češi pak zkusili hru bez brankáře a dvě minuty před koncem ještě jiskřičku naděje znovu vykřesal Červenka. I přes český tlak se však Kanaďanům podařilo svoji bránu uhlídat a mohli slavit zisk bronzových medailí.

Čeští hokejisté tak prodlouží čekání na cenný kov z olympijských her o další čtyři roky. Naposledy se jim medaile podařilo získat na olympiádě v Turíně v roce 2006, když v zápase s Rusy vybojovali bronz. Na mistrovství světa, pořádaném každý rok na jaře, se české hokejové reprezentaci povedlo získat cenný kov naposledy v roce 2012, když taktéž získali bronz.

I hned po utkání se kapitán českého výběru, Martin Erat, nechal slyšet, že končí kariéru v národním týmu. „Tohle byl můj poslední zápas v národním týmu,“ řekl šestatřicetiletý Erat po zápase.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Konflikt před semifinále, Češi zabránili ruským televizím natáčet trénink hokejistů