1 Syn ztracený na Krétě

Jako z filmu Sám doma. Matka po návratu z dovolené zjistila, že zapomněla na syna

, NOVÉ

Témata: , ,

Nicola Purdyová se svými třemi dětmi byla na dovolené na Krétě. Při návratu domů však zažila šok, když zjistila, že její nejstarší syn Jack, trpící střední formou autismu, s nimi zpátky do Cardiffu nepřiletěl. Před odletem se mu totiž udělalo špatně a doktoři si ho vzali stranou s tím, že ho před odletem přivezou na palubu letadla na kolečkovém křesle. To se však nestalo a Jack tak zůstal sám.

Jeho matka si při nástupu na palubu sice všimla, že Jack není na svém místě, ale dle svých slov si byla jistá, že ho lékaři vzali na prioritní sedadlo v přední části letadla. Už předtím ji totiž údajně uklidňovali, že čtyřiadvacetiletého autistického mladíka na palubu včas přivezou. Když však rodina přistála v Cardiffu, hlavním městě Walesu, Purdyová si uvědomila, že jim Jack chybí. Přišla na to až ve chvíli, když čekala s dalšími dvěma dětmi na zavazadla. 

Následovalo neúspěšné, několikahodinové pátrání, během kterého pomáhala i letištní ochranka. Až pak zjistila, že její syn zůstal na Krétě, bez dokladů, telefonu a peněz. 

„Před odletem mu bylo špatně a nepřestával zvracet, takže jsem zarezervovala VIP salónek, abychom měli na letišti klid. Jenže mu bylo čím dál hůř a tak si ho odvezli na letištní ošetřovnu,“ uvedla Purdyová pro Daily Mirror s tím, že Jacka lékaři nakonec z letiště odvezli do nemocnice. „Musela jsem zavolat na britský konzulát na Krétě a tam mi řekli, že je Jack pořád v Řecku.“

Osmačtyřicetiletá Purdyová uvedla, že volala do cestovní kanceláře, která jim dovolenou zprostředkovala. „Vysvětlila jsem jim celou situaci a ptala jsem se, co s tím budou dělat,“ uvedla. Jack, který není zvyklý být bez matky, se údajně musel dostat z nemocnice zpátky na letiště úplně sám. Tam už na něj ale čekal manažer cestovní kanceláře TUI a zajistil Jackovi zdarma let do Cardiffu i dopravu až domů. „Celá situace nás moc mrzí,“ uvedl mluvčí cestovní kanceláře. „Snažili jsme udělat pro syna paní Purdyové všechno, co bylo v našich silách.“

„Jsem rozzuřená, tahle událost způsobila neuvěřitelný stres celé naší rodině,“ řekla Purdyová. Ta dovolenou objednala poté, co její manžel zemřel na infarkt loni v říjnu. Nejhůř na tom podle ní byly její dvě mladší děti mezi jedenácti a dvanácti lety, které nebylo možné uklidnit. „Napsala jsem, co se nám stalo na facebook, ale různí trollové mi psali, že jsem si měla zkontrolovat, že je syn na palubě letadla. Ale proč bych to dělala, když mi lékaři řekli, že se o syna postarají?“ dodala.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

ČTĚTE TAKÉ: Výše postavení lidé soudí, že jsou lepší než ostatní, potvrdila studie

Echo Komplet

2 999 Kč

Získejte to nejlepší za méně jak 40% ceny! Díky tomuto balíčku si užijete unikátní web bez reklam EchoPrime, denní komentáře Echo24 a Týdeník Echo jak v digitální, tak v tištěné podobě

Více info
,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.