Zastánce vyšetřovatele Čapího hnízda končí. Pražské policisty povede Ptáček

nové vedení pražské policie

Zastánce vyšetřovatele Čapího hnízda končí. Pražské policisty povede PtáčekNOVÉ
Jan Ptáček Foto:

Foto: policie.cz

Domov

Pražské policisty povede od pátku 1. června dosavadní náměstek ředitele středočeské policie Jan Ptáček. Ve funkci vystřídá Miloše Trojánka, který odchází na pozici krajského policejního ředitele na Vysočině. Dnes o tom na webu informoval mluvčí Policejního prezidia Jozef Bocán. Trojánek se v minulosti opakovaně zastal podřízeného, který vyšetřuje kauzu Čapího hnízda, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO).

Bocán uvedl, že Ptáček přechází na Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy na vlastní žádost. Má hodnost plukovníka a v rámci policie prý prošel řadou manažerských pozic.

„Pražská policie je bezpochyby jedno z nejzatíženějších krajských ředitelství. V letošním roce ji navíc čeká celá řada úkolů v souvislosti s oslavami 100. výročí vzniku Československé republiky, proto jsem velmi rád, že bude plynule pokračovat v práci s kompletním vedením,“ vzkázal k tomu policejní prezident Tomáš Tuhý.

Prezidium dříve uvedlo, že Trojánek požádal o přeložení v polovině května, a to z osobních důvodů. Na Vysočině doposud ředitel chyběl, vedením sboru tam byl pověřen náměstek krajské policie Pavel Peňáz.

Trojánek pražskou policii vedl od prosince 2015, do jejího čela přišel z funkce ředitele v Jihočeském kraji. Letos v lednu se Trojánek ve dvou prohlášeních pro média postavil za Nevtípila navzdory tomu, že policie výroky politiků běžně nekomentuje. Trojánek mimo jiné vyloučil politické zásahy do případu a odmítl spekulace o tom, že policie postupovala nezákonně. „Pražská policie byla a je apolitická a řídí se výhradně zákony této země. V případě vyšetřování samotné kauzy Čapí hnízdo kriminalisté pracují v souladu s trestním řádem a pod dozorem Městského státního zastupitelství v Praze,“ uvedl tehdy.

Čtěte také: Mluví se o velkém zájmu Šlachty o post policejního prezidenta, říká exministr Blažek

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.