Česko má po osmi letech nový rekord na 100 metrů

NOVÝ ČESKÝ REKORD

Česko má po osmi letech nový rekord na 100 metrůAKTUALIZOVÁNO 1

Česko má po osmi letech nový rekord v běhu na sto metrů. Čas Jana Veleby z roku 2010 překonal o 7 setin sprinter Zdeněk Stromšík výkonem 10,16 sekundy. Nový rekord padl v závodě na Velké ceně Tábora.

V rozběhu byl Stromšík jen o setinu pomalejší, výkon 10,17 však znehodnotila nepovolená podpora větru 3 m/s. Ve finále za regulérních podmínek byl třiadvacetiletý závodník Vítkovic ještě rychlejší. Dosavadní osobní rekord ze začátku července si vylepšil o rovnou jednu desetinu a porazil o dvě setiny slovenského rekordmana Jána Volka.

Třiadvacetiletý Zdeněk Stromšík je atletem klubu SSK Vítkovice, kde ho vede trenér Jaroslav Vlček. Má za sebou celou řadu reprezentačních startů nejen v juniorských kategoriích, letos například reprezentoval Českou republiku na halovém mistrovství světa v atletice v běhu na 60 metrů.

Čtěte dále: Rusko neví, co dál s fotbalovými stadiony. Řešení zatím našli jen v Soči

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.