Chorvati vyřadili pořádající Rusko ze šampionátuNOVÉ 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Fotbalisté Chorvatska postoupili poprvé od roku 1998 do semifinále mistrovství světa. Rusko porazili v Soči po penaltovém rozstřelu, v němž na straně domácí reprezentace zaváhali Fjodor Smolov a Mário Fernandes, zatímco z Chorvatů neproměnil pouze Mateo Kovačič. V semifinále se utkají na stadionu Lužniki v Moskvě ve středu s Anglií.

Po 120 minutách byl stav 2:2. Skóre otevřel v 31. minutě parádní střelou k tyči Denis Čeryšev, ještě do přestávky ale vyrovnal Andrej Kramarič. Blízko obratu byl po hodině hry Ivan Perišič, trefil však tyč.

V prodloužení hlavičkou přiblížil Chorvaty k postupu po rohovém kopu obránce Domagoj Vida, pět minut před koncem ale srovnal další zadák Fernandes po Dzagojevově přímém kopu.

Rusko – Chorvatsko 2:2 po prodl. (1:1, 1:1), pen. 3:4