1 Smíšené reakce

Modelka z CDU jako Ježíš na kříži. Věřím v karmu, vzkázala kritizující církvi

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Německá modelka a členka Křesťanskodemokratické unie (CDU) Sophia Thomallová se kvůli zakázce pro loterijní společnost nechala vyfotit jako Ježíš na kříži. Rozpoutala se vlna smíšených reakcí, někteří straničtí kolegové a církev ji za to kritizovali. Sama Thomallová se brání tím, že církev zesměšnit nechtěla, ale sama věří v karmu, píše německý deník Tages Spiegel.

Osmadvacetiletá moderátorka, herečka a podle svých slov už pět let členka CDU Angely Merkelové byla vyfocena na kříži jako Ježíš. „Dost široký kříž pro ženu s tak štíhlým tělem,“ napsala k jedné z fotografií na Instagramu. Fotografie byla pořízena na zakázku pro loterijní společnost Lottohelden.

Prezident Ústředního výboru německých katolíků a rovněž člen CDU Thomas Sternberg fotografii ostře kritizoval. „Není to umění. Je to stupidita a nechutnost,“ uvedl Sternberg.

Thomallová se ospravedlňuje tím, že fotografie nebere jako útok a nechtěla tím víru nijak zesměšnit. Navíc řekla, že ona sama věří v karmu, zákon příčiny a následku. „Jste ochotni být dobrým člověkem pro ostatní lidi, to je moje víra,“ řekla. 

Thomallová nedávno v televizi ARD ostře kritizovala kampaň #metoo, která má upozorňovat na sexuální násilí na ženách. Podle ní se americké zakladatelky kampaně chtěly jen zviditelnit a vytěžit z toho nějaké peníze, přitom skutečným obětem nikdo nepomůže.

Thomallová byla v roce 2015 zařazena časopisem Playboy mezi dvacet pět nejkrásnějších žen Německa.  

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: SPD zahájí sondovací rozhovory s CDU. „Chceme jinou vládní kulturu“

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.