Modelka z CDU jako Ježíš na kříži. Věřím v karmu, vzkázala kritizující církvi

Smíšené reakce

Modelka z CDU jako Ježíš na kříži. Věřím v karmu, vzkázala kritizující církviNOVÉ
Německá modelka a členka Křesťanskodemokratické unie Sophia Thomallová Foto:

Foto: Printscreen z Youtube (Promiflash)

1
Svět

nel

Německá modelka a členka Křesťanskodemokratické unie (CDU) Sophia Thomallová se kvůli zakázce pro loterijní společnost nechala vyfotit jako Ježíš na kříži. Rozpoutala se vlna smíšených reakcí, někteří straničtí kolegové a církev ji za to kritizovali. Sama Thomallová se brání tím, že církev zesměšnit nechtěla, ale sama věří v karmu, píše německý deník Tages Spiegel.

Osmadvacetiletá moderátorka, herečka a podle svých slov už pět let členka CDU Angely Merkelové byla vyfocena na kříži jako Ježíš. „Dost široký kříž pro ženu s tak štíhlým tělem,“ napsala k jedné z fotografií na Instagramu. Fotografie byla pořízena na zakázku pro loterijní společnost Lottohelden.

Prezident Ústředního výboru německých katolíků a rovněž člen CDU Thomas Sternberg fotografii ostře kritizoval. „Není to umění. Je to stupidita a nechutnost,“ uvedl Sternberg.

Thomallová se ospravedlňuje tím, že fotografie nebere jako útok a nechtěla tím víru nijak zesměšnit. Navíc řekla, že ona sama věří v karmu, zákon příčiny a následku. „Jste ochotni být dobrým člověkem pro ostatní lidi, to je moje víra,“ řekla. 

Thomallová nedávno v televizi ARD ostře kritizovala kampaň #metoo, která má upozorňovat na sexuální násilí na ženách. Podle ní se americké zakladatelky kampaně chtěly jen zviditelnit a vytěžit z toho nějaké peníze, přitom skutečným obětem nikdo nepomůže.

Thomallová byla v roce 2015 zařazena časopisem Playboy mezi dvacet pět nejkrásnějších žen Německa.  

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: SPD zahájí sondovací rozhovory s CDU. „Chceme jinou vládní kulturu“