1 Terorismus ve Francii

Je to terorismus, oznámil prokurátor. Útočník křičel „Alláhu akbar“

NOVÉ

Témata: ,

Za teroristickou událost označil pařížský prokurátor Rémi Heitz úterní střelbu na vánočních trzích ve Štrasburku. Svědci útoku prý slyšeli útočníka křičet „Alláhu akbar“ (arabsky Bůh je veliký). Heitz upřesnil, že pachatel dva lidi zabil, u dalšího nastala celková ztráta mozkové funkce (mozková smrt). Dodal, že šest zraněných je stále v kritickém stavu.

„Včera (v úterý) krátce před dvacátou hodinou naše území znovu zasáhl terorismus,“ prohlásil prokurátor na tiskové konferenci. „Vzhledem k cíli útoku, počínání útočníka, jeho profilu a svědectví těch, kteří jej slyšeli křičet ‚Alláhu akbar‘, byla do akce povolána protiteroristická policie,“ vysvětlil.

Heitz potvrdil, že po pachateli se stále pátrá, přičemž jej označil jako „Chérifa C.“. Devětadvacetiletý muž byl prý ve Francii, v Německu a ve Švýcarsku celkem 27krát odsouzen. „Je policejním složkám dobře známý, především pro krádeže a násilné činy,“ citovala prokurátora televize BFMTV.

Muž identifikovaný médii jako štrasburský rodák Chérif Chekatt podle Heitze útočil pistolí a nožem. Vyšetřovatelé ještě v noci na dnešek zadrželi čtyři jeho blízké a prohledali vícero objektů, kde se nejspíše často zdržoval. Snaží se mimo jiné zjistit, zda byl do jeho činu zapojen i někdo další.

„Vedeme četná vyšetřování, abychom uprchlíka našli, zrekonstruovali sled jeho aktivit a jeho rozvrh,“ řekl Heitz. Na vyšetřování spolupracují i úřady v Německu, kam mohl Chekatt ze Štrasburku uprchnout.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Stovky policistů hledají střelce ze Štrasburku, ten údajně ujel v taxíku


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.