Při únikové hře uhořelo v uzamčené místnosti pět mladých Polek

Při únikové hře uhořelo v uzamčené místnosti pět mladých PolekAKTUALIZOVÁNO
Polští hasiči při zásahu Foto:

Foto: Shutterstock

Svět

Tragický požár

Echo24

Pět dívek přišlo v pátek o život při požáru, který vypukl v místnosti během únikové hry v Koszalinu na severu Polska. Oznámila to místní média s odvoláním na policii. Ministr vnitra Joachim Brudziński kvůli tragédii nařídil prověřit podobná zařízení v celé zemi z hlediska plnění protipožárních předpisů.

„Po uhašení se ukázalo, že uvnitř je pět těl mladých lidí,“ uvedla Monika Kosiecová z koszalinské policie podle televize TVN 24. Ministr vnitra upřesnil, že dívkám bylo 15 let. Pravděpodobně oslavovaly narozeniny jedné z nich. Další návštěvník či zaměstnanec zařízení, 25letý muž, utrpěl vážné popáleniny a je v nemocnici. Vyšetřovatelé, kteří se snaží zjistit příčinu požáru, ho zatím nemohli vyslechnout. Podle polské tiskové agentury PAP oběti pravděpodobně zemřely na otravu oxidem uhelnatým.

Dívky se nacházely v takzvané únikové místnosti, což je uzavřený prostor, ve kterém se skupina lidí snaží ve vymezeném čase řešit různé záhady, nástrahy a hlavolamy, aby tak nalezla klíč k východu. Tyto prostory bývají často tematicky upraveny. Střediska s nabídkou únikových her se vyskytují i v českých městech. V Polsku jde o velice populární zábavu, v zemi je podle agentury AFP více než tisícovka takových center.

Polský prezident Andrzej Duda v reakci na twitteru označil požár za „zdrcující tragédii“, při které vyhasl život pěti mladých dívek. Starosta města Koszalin vyhlásil na neděli den smutku.

 

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Polsko truchlí za zemřelé horníky. Vyhlásilo státní smutek

Při požáru bytu na pražských Vinohradech zemřela žena. Další tři lidé jsou zranění

Související články