FOTOGALERIE: Nový James Bond? Favoritem je poprvé černoch, hovoří se i o dalších

Nový královnin agent

FOTOGALERIE: Nový James Bond? Favoritem je poprvé černoch, hovoří se i o dalšíchFOTOGALERIE
Idris Elba Foto:

Foto: Wikimedia Commons/ Harald Krichel – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=67812703

7
Svět

tkjhr Echo24

Kdo se po Danielu Craigovi stane novým představitelem Jamese Bonda? Podle filmové producentky Barbary Broccoliové příchází čas pro herce, který není běloch. Už nějakou dobu se v tomto směru zmiňuje především jméno britského herce černé pleti Idrisa Elby. Informuje o tom například britský deník The Telegraph.

Vyjádření Broccoliové médiím sdělil režisér Antoine Fuqua. Dlouholetá producentka série o Jamesi Bondovi mu prý řekla, že „přichází čas“ pro herce, který není bělochem. Zároveň uvedl, že s Broccoliovou probírali i konkrétní jména a jedním z nich byl právě Elba. Zmínil však i to, že černošskému herci je již 45 let. „Idris by by to mohl zvládnout, pokud by byl opravdu ve formě. Nevypadá na 45,“ řekl režisér s tím, že když se do role vracel Sean Connery, tak byl již také starší.

Sám Elba se již dříve několikrát vyjádřil, že by o roli měl zájem. O víkendu na svém twitterovém profilu přidal příspěvek se svou fotografií a s tradičním bondovským představením. „Jmenuji se Elba, Idris Elba,“ napsal. O několik hodin později však nadšení fanoušků chladil. „Nevěřte tomu hypu,“ sdělil sledujícím v narážce na humbuk, který se okolo agenta Jejího Veličenstva vytvořil.

Elba se doposud objevil například v populárních sériích Thor a Avengers, kde si však zahrál spíše vedlejší roli. Dále hrál mimo jiné ve snímcích Prometheus či Star Trek: Do neznáma. Ztvárnil také roli detektiva Johna Luthera ve stejnojmenném seriálu.

Idris Elba není samozřejmě jediným adeptem na roli agenta 007, o kterém světová média hovoří. Stát se jím mohou například hollywoodské hvězdy Tom Hardy či Henry Cavill, kteří za sebou již mají velké role. Hardymu přinesla slávu zejména role ve filmech Temný rytíř povstal či Šílený Max: Zběsilá cesta, kdežto Cavill je současným představitelem Supermana filmech od DC Universe.

Hovořilo se také o dalším herci z universa Marvel, a sice o Tomu Hiddlestonovi. Ten si dokonce zahrál společně s Elbou ve filmech o Thorovi či sérii Avengers. Šance se dávaly i stále poměrně neznámému Aidanu Turnerovi, který je znám spíše ze seriálů, byť měl i jednu z výrazných rolí ve fantasy trilogii Hobit režiséra Petera Jacksona.

Jako reálnou možnost však britská média uvádí i to, že by agenta 007 nehrál muž, nýbrž žena. V této souvislosti se mluvilo zejména o Gillian Andersonové, která se proslavila především rolí agentky Scullyové ze seriálu Akta X.

V současnosti se natáčí již 25. díl filmové série o slavném agentovi Jejího Veličenstva, který vzešel z literárního díla anglického spisovatele Iana Fleminga. Představitelem Jamese Bonda je nyní Angličan Daniel Craig, pro kterého se jedná již o pátou „bondovku“. I on se postaral i jisté „poprvé“, neboť je prvním blonďatým Jamesem Bondem.

Prvním hercem v roli Jamese Bonda byl od roku 1962 Sean Connery. Toho později sice nahradil George Lazenby, ovšem po jednom snímku se do role vrátil znovu slavný skotský herec. V sedmdesátých letech se jeho nástupcem stal Roger Moore, který ztvárnil agenta 007 celkem v sedmi dílech. V roce 1985 se na dva díly představitelem Bonda stal Timothy Dalton a od roku 1995 jím byl irský herec Pierce Brosnan. Toho v roce 2006 nahradil nynější filmový agent Jejího veličenstva Daniel Craig.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Ukradený vůz Jamese Bonda se po dvaceti letech možná našel. Je na Blízkém východě?

Ještě naposledy se stanu Bondem, potvrdil Craig