Nepohodlný Tommy Robinson. PayPal mu zakázal platby na internetu

Tommy Robinson

Nepohodlný Tommy Robinson. PayPal mu zakázal platby na internetuNOVÉ
Tommy Robinson Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět

drbzd

Společnost PayPal zajišťující internetové platby nebude dále přístupná britskému aktivistovi Tommy Robinsonovi. PayPal oznámil, že už nadále nebude zpracovávat Robinsonovy platby. Ten měl údajně porušit platební podmínky společnosti. Informoval o tom server BBC.

V prohlášení společnost uvedla, že se ke konkrétním zákazníkům vyjadřovat nemůže. Dodala však, že pravidelně účty posuzuje, aby se ujistila, že dodržují daná pravidla. Ty, které je poruší, pak firma uzavírá. „Jenom se jim nelíbí můj názor a chtějí mě umlčet,“ řekl Tommy Robinson.

„Neprovádíme taková rozhodnutí lehkovážně a tvrdě pracujeme na tom, abychom byli při kontrole účtů PayPal pečliví a spravedliví. Dosažení nezbytné rovnováhy mezi podporou svobodného projevu a otevřeným dialogem a ochranou principů tolerance, rozmanitosti a respektu vůči všem lidem je výzva, se kterou v současné době zápasí mnoho firem,“ uvedla společnost.

V minulosti vzniklo několik on-line petic, které se vymezovaly proti spojení finančních společností s Tommy Robinsonem. Ty podepsalo několik tisíc osob. PayPal například už v září přestal zpracovávat platby na stránkách s konspiračními teoriemi.

Jméno Tommyho Robinsona bylo v poslední době slyšet zejména v souvislosti s případem pákistánského gangu, jehož členy v Británii odsoudili za znásilňování a sexuální zneužívání nezletilých dívek. Robinson byl zatčen 25. května před budovou soudu v anglickém Leedsu, když pořizoval videozáznamy o procesu, čímž porušil nařízené informační embargo. Následně byl odsouzen ke 13 měsícům vězení, Robinson však v srpnu uspěl s odvoláním, případ se tak bude přezkoumávat.

Nejde o jeho první konflikt se zákonem. V roce 2017 byl odsouzen za pohrdání soudem, když si v soudní síni natáčel aktéry přelíčení v případu znásilnění 16leté dívky. Byl potrestán odnětím svobody na tří měsíce s podmíněným odkladem rok a půl. Také má na svém kontě odsouzení za výtržnictví či přechovávání drog.

Čtěte také: „Víme, kde spíš.“ Antifa napadla dům moderátora Fox News

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.