1 Týdeník Echo

Týdeník Echo: Boj o život Alfieho, o osudu Babišovy vlády i důvěře v bílé přilby

NOVÉ

Témata:

Nové číslo Týdeníku Echo má jako titulní téma kauzu britského chlapečka, jehož smrt v minulých dnech vyvolala řadu otázek týkajících se etiky péče o těžce nemocné pacienty. „Britské batole nám přišlo ukázat, co jsme vlastně zač,“ říká Lucie Sulovská ve svém článku Za život Alfieho Evanse, v němž připomíná slova amerického filozofa Nassima Taleba „skin in the game“ čili kůže ve hře.

„Mimo jiné tvrdí, že tíha rozhodování má spočívat na lidech, kteří nasazují svou vlastní kůži a na něž dopadnou důsledky jejich činů. V případě dětí jsou to rodiče, kteří v průměru trpí mnohem víc než experti, když se jejich dětem něco stane. Tento svůj princip Taleb připomněl v souvislosti s úmrtím britského chlapečka Alfieho Evanse. Byli to jeho rodiče, komu se smrtí syna zhroutil svět – lékaři ani soudci, jakkoli jim ten případ mohl připadat smutný, tím netrpí. Přesto o jeho osudu rozhodli oni.“

Rozhovorem s Miroslavem Pochem, europoslancem za ČSSD a kandidátem na funkci ministra zahraničních věcí ve druhé Babišově vládě, přispěla do čísla Lenka Zlámalová.

Daniel Kaiser pozval do Salonu Týdeníku Echo tři hosty k debatě o propagandě týkající se bojů v Sýrii: Tomáše Pojara, Václava Němce a Lenku Klicperovou.

Podnětnou úvahu nazvanou Privatizace digitální identity napsal pro Týdeník Echo bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer: „Cesta vpřed nevede přes zákazy a blokace, ale přes vybavení občanů většími a obecnějšími právy na vlastnictví informací, jež je ve webovém prostoru identifikují.

Jakmile se jim to vyplatí (jak snadno lze dnes vymáhat například právo na odškodnění za zpoždění letu), začnou se starat. Pamětníky jednotlivých privatizačních vln devadesátých let možná napadne, že je na čase provést malou i velkou privatizaci v prostoru osobních informací. Ano. A nebudou k tomu zapotřebí ani digitální privatizační kupony,“ míní.

Třetím dílem zakončil Petr Holub svůj seriál o bojích našich legionářů v Rusku před sto lety. Rozhovor s hercem a hudebníkem Ondřejem Havelkou, režisérem nového filmu Hastrman, pořídil Jiří Peňás. A nejen recenzí nového amerického thrilleru Tiché místo obohatil nové číslo Týdeníku Echo Ondřej Štindl.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla V čem jsou čeští Piráti extremisté. Pirátská strana soupeří o postavení vyzývatele ANO

Echo týdne: Demokrat z Muslimského bratrstva ● Komentář: Horste, neměl jsi s paní chodit na led ● Fokus: Sebevědomí mileniálové, jak dlouho ještě? ● Svět: Africké století

Prezident, média a neziskovky zneužili vraždu Slovenský expremiér Robert Fico nejen o západní levici
Slovo design dnes nikoho neohromí SPECIÁL: Architektura & Design

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.