Z účetního je hvězda utkání NHL. Nastoupil shodou náhod a vychytal soupeře

Z účetního je hvězda utkání NHL. Nastoupil shodou náhod a vychytal soupeřeNOVÉ

1
Svět
Echo24
Sdílet:

Ještě několik hodin před zápasem seděl u počítače a plnil svoje povinnosti účetního, večer však už v brance Chicaga Black Hawks čelil střelám protihráčů z Winnipegu. Scott Foster nakonec nepustil ani jednu střelu, svému týmu pomohl k výhře 6:2 a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Hokej přitom závodně hrál naposledy v roce 2005 a svou zkušební smlouvu podepsal v šatně během předzápasové rozcvičky.

Chicagu se brankářská jednička, Anton Forsberg, zranila ještě před úvodním buly. Do branky se tak postavil náhradník Collin Delia. Ze 27 střel inkasoval pouze dvakrát, v 6. minutě závěrečné třetiny ho ale křeče donutily za stavu 6:2 odstoupit. Na posledních čtrnáct minut tak brankářský post uvolnil šestatřicetiletému Scottu Fosterovi. Ten nebyl nikdy draftován, naposledy chytal v univerzitní lize před třinácti lety, je otcem dvou dětí a běžně pracuje jako účetní.

Když se však v průběhu rozcvičování zranil Forsberg, přišla řada na situaci, které se v zámoří říká pohotovostní povolání do hokejové služby. Foster tak jako amatérský brankář podepsal kontrakt, navlékl výstroj a vyrazil do hry. V brance nakonec zastavil všech 7 pokusů Winnipegu a stal se první hvězdou utkání.

„Prvotní šok přišel ve chvíli, kdy jsem se musel převléknout. Pak jsem měl před očima jen černo. Je to sen, který mi už nikdo nevezme,“ citoval oficiální server NHL Fostera. „Můžu teď jít domů a povědět o tom svým dětem a přátelům. Byla to prostě velká zábava a mám z ní spoustu skvělých vzpomínek,“ dodal nezvyklý hrdina dne.

„Bylo to skvělé. Bylo to super, vidět ho tam,“ nechal se slyšet Fosterův pobavený spoluhráč Brent Seabrook.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.