1 Ocenění pro Eliáše

Bývalý hokejista Patrik Eliáš navždy Ďáblem. Klub z NHL vyvěsil jeho dres

, NOVÉ

Témata: , ,

Vyřazení dresu je v zámořské hokejové lize NHL jednou z největších možných poct. Dočká se jich pouze hrstka hráčů, kteří jsou v daném klubu považováni za legendy. Z českých hráčů se jí zatím dočkali pouze Dominik Hašek v Buffalu a Milan Hejduk v Coloradu. Nyní se k těmto bývalým vynikajícím hokejistům připojí i ještě donedávna aktivní hráč a reprezentační kapitán Patrik Eliáš. Jeho dres s číslem dvacet šest totiž slavnostně před zápasem zámořské NHL vyřadil jeho bývalý tým New Jersey Devils.

Bývalý český hokejový útočník se stal pátým hráčem, jehož číslo v New Jersey vyřadí a historicky prvním Evropanem. Před ním se této pocty v americkém klubu dočkali pouze legendární hráči Scott Stevens, Ken Daneyko, Scott Niedermayer a Martin Brodeur.

Eliáš odehrál v New Jersey celou svou kariéru v NHL a s týmem dvakrát vyhrál Stanley Cup pro vítěze zámořské ligy. Na přelomu tisíciletí patřil mezi největší ofenzivní zbraně týmu, když hrál v lajně s krajanem Petrem Sýkorou a kanadským centrem Jasonem Arnottem. Své poslední zápasy odehrál v sezoně 2015/16. Za tým Devils odehrál celkem 1240 zápasů, ve kterých nasbíral 1025 kanadských bodů za 408 gólů a 617 asistencí. Díky tomu drží celou řadu klubových rekordů a je nejproduktivnějším hráčem v historii organizace Devils.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Opět bez medaile. Hokejisté nezvládli přestřelku s Kanadou a prohráli 4:6

Hokejista Hejduk se přidal k Haškovi. Colorado navždy vyřadilo jeho číslo

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.