1 Umělá inteligence

Umělá inteligence předpovídá v nemocnicích smrt pacientů. S 95% přesností

, NOVÉ

Témata: , , ,

Google v současnosti zasahuje do téměř všech aspektů lidského života své více než miliardy uživatelů. Sleduje e-mailovou komunikaci, práci ve vyhledávači, mapy nebo kalendáře. Nyní by měl dokonce vědět, kdy umřeme, napsal v souvislosti s novou studií server The Independent.

Na předpovědi data smrti u nemocničních pacientů nyní pracuje speciální zdravotnický útvar (tzv. Medical Brain) společnosti Google a užívá k tomu nový typ umělé inteligence. Informace získává z elektronických záznamů a zdravotním stavu pacienta.

Studie uveřejněná v prestižním časopise Nature popisuje, jak prediktivní algoritmus užívá velké množství dat k určení, zda pacienti přežijí ve dvou různých nemocnicích. Ve své práci byl v jedné z nich přesný na 95 %, ve druhé na 93 %.

Například v jedné ze svých případových studií dával Medical Brain ženě s rakovinou prsu s metastází šanci necelých 20%, že zemře v nemocnici, a to získáním 175 tisíc dat z jejích lékařských záznamů. Nemocnice predikovala její úmrtí na 9%. Do dvou týdnů žena zemřela.

Google již do zdravotnického průmyslu zasahoval pomocí své dceřiné společnosti DeepMind. Ta je považována za lídra v oblasti výzkumu umělé inteligence.

„Bylo to výrazněji přesnější než u tradičního předpovědního modelu,“ uvádí studie o práci skupiny Medical Brain. „Tyto modely překonávají tradiční, klinicky užívané předpovědní modely ve všech případech. Věříme, že tento přístup se může použít k vytvoření přesných a škálovatelných předpovědí pro řadu klinických možností vývoje,“ stojí zde.

Čtěte také: V pražské nemocnici se narodila čtyřčata, první po 15 letech

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.