1 bití fanoušci Grety

Muž napadl v Jeně protestující děti inspirované klimatickou Gretou. Jednoho řečníka udeřil do obličeje

, NOVÉ

Témata: , , ,

K násilnému incidentu došlo na jedné z pátečních demonstrací Fridays for Future, což jsou školní stávky pro klima (pořádané často namísto vyučování), jejichž účastíci se inspirovali vzorem švédské klimatické aktivistky, šestnáctileté Grety Thunbergové. Ve východoněmeckém městě Jena (Durynsko) zaútočil jeden muž na sedmnáctiletého řečníka, udeřil ho do obličeje a vytrhl mu mikrofon, uvedla německé policie.

Muž poté uhodil do obličeje ještě několik nezletilců, informují německé média (např. Die Welt či Bild). Jak vážně je zranil, nebylo zprvu jasné, uváděly sdělovací prostředky. Policie později prohlásila, že šlo o zranění lehká. Útočník nezdůvodnil svůj čin nijak ideologicky, podle policie uvedl, že mu šlo hlasité shromáždění na nervy. Některá média píší o fraškovitém, šaškovském zdůvodnění agrese proti demonstrantům. Protestu v Jeně se zúčastnily přibližně čtyři desítky lidí.

Školní stávky pro klima po vzoru Grety Thurnbergové se mezitím začaly konat v řadě zemí světa včetně České republiky, hovoří se o globálním hnutí. 

Mezi německými městy se v rámci Fridays for Future konala v pátek největší akce v Berlíně u Braniborské brány. Dle policie se protestu zúčastnilo asi 10 tisíc žáků, studentů a jejich dospělých příznivců, organizátoři akce hovoří o počtu až dvojnásobném. Do metropole na Sprévě tentokrát přijela ze Švédska i sama Greta Thunbergová, jež vystoupila s dvouminutovým projevem. Víceméně v něm zopakovala některé své už dříve proklamované teze. 

Čtěte také: Co prozradil Hřib na Piráty

Stovky studentů v Praze protestovaly za klima. Inspirovala je mladá Švédka

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.