2 Skandál v Kosovu

Zneužívaná dívka v Kosovu chtěla od policie pomoc. Místo toho ji důstojník po celý rok znásilňoval

, Nové

Témata: , ,

Studentku A. G. sexuálně zneužíval její učitel, obrátila se tedy na policii. Místo pomoci se však dočkala pravého opaku, důstojník 16letou dívku znásilnil, přivedl do jiného stavu a donutil k potratu. Dívčin příběh otřásl celým Kosovem, komentují ho i politici. Podle kosovského prezidenta Hashima Thaçiho jde o jednu z nejvíce šokujících událostí v Kosovu od války. O případu informoval web Insajderi.com.

Dívka se přišla v září 2016 policii ve městě Drenas svěřit, že ji její učitel S. X. opakovaně znásilnil. Policejní důstojník V. V. (50) dívku vyslechl a nafotil s tím, že potřebuje fotografie jako důkaz. Tady důstojníkovo pátrání skončilo. Učitele nezatkl, dívce nijak nepomohl. Dívka se po pár dnech stavila na služebnu, kde ji policista pozval na kávu. Studentka ale odmítla. Policista na ni začal vyvíjet nátlak pomocí de facto jejích intimních fotografií a její výpovědi. Začal dívku vydírat. Pokud by i nadále odmítala, neobejde se to bez následků, hrozil.

Později se stále agresivnější a dotěrnější policista objevil před dívčiným domem a mimo jiné svítil do oken jejích rodičů. Studentka nechtěla, aby se rodiče něco o znásilňování učitelem dozvěděli, rozhodla se tedy pod velkým tlakem se schůzkou souhlasit. Důstojník ji vzal do motelu, kde měli sex. Pro nebohou dívku tím ale útrapy neskončily. Policista ji nadále vydíral. Dívku zneužíval a znásilňoval po celý další rok až otěhotněla. tehdy ji 15. ledna 2019 donutil k potratu na klinice v Prištině, hlavním městě Kosova. Gynekolog provádějící potrat případ zpětně okomentoval. Netušil, že jde o zákrok pod tlakem a z donucení. Pacientka byla navíc v té době už plnoletá.

Zoufalá dívka trpěla bolestmi, avšak neodvážila se vyhledat lékařskou pomoc. Přemýšlela, že si vezme život. Nakonec se odhodlala obrátit na právníka, který se jí ujal. Případ se dal do pohybu i proto, že se právník spojil s investigativním webem Insajderi.com, který věc zveřejnil. Policista byl zatčen a obviněn. Trestu neunikl ani učitel, který dívku sexuálně zneužíval předtím. Rovněž ho zatkli a má zatím zakázánu pedagogickou činnost.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo přináší nejdůležitější společenské události doma i ve světě, jedinečné komentáře, exkluzivní analýzy a rozhovory od uznávaných osobností. Je pro nás důležitý film, literatura, architektura, výtvarné umění a samozřejmě i historie.

Digitální Týdeník Echo + komentáře Echo24.cz

od 199 Kč

Získejte plnou verzi jedinečných komentářů, esejí, exkluzivní analýzy a rozhovory s inspirativními osobnostmi a další klíčové texty Echo24.cz

Více info
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.