1 festival Trutnoff

Uskuteční se legendární trutnovský festival v Brně?

, NOVÉ

Témata: ,

Přemístění rockového festivalu Trutnoff Open Air z trutnovského areálu Bojiště do Brna je nakloněná i nová koalice vzešlá z posledních voleb. O jednáních s pořadatelem festivalu Martinem Věchetem v srpnu informoval tehdejší brněnský primátor Petr Vokřál (ANO). Nová koalice, kterou od listopadu v Brně tvoří ODS, KDU-ČSL, Piráti a ČSSD v čele s primátorkou Markétou Vaňkovou (ODS), myšlenku uspořádat festival nadále podporuje, řekl pořadatel Trutnoff Open Air Martin Věchet.

V případě úspěšného dokončení jednání by se Trutnoff Open Air uskutečnil v obvyklém termínu kolem 21. srpna v Pisárkách nedaleko pavilonu Anthropos. „Nejspíše by se festival konal v roce 2020, ale my jsme připraveni to dokázat i v roce 2019. Musely by se však vyřešit některé nevyjasněné majetkové vztahy, kdy část pozemku patří ministerstvu obrany. Každopádně se hledají cesty, jak festival přemístit do Brna, kde cítím vůli a chuť se domluvit,“ sdělil Věchet.

S uspořádáním festivalu souhlasí i náměstek primátorky Robert Kerndl (ODS). Brněnští Piráti prosadili festival jako jeden z bodů do programového prohlášení nové koalice. „Jednali jsme spolu několikrát. Požádali jsme organizátory o doplnění podrobného konceptu festivalu. Jako nápad se mi to líbí, ale musíme se pobavit o dramaturgii a financování, což momentálně řešíme,“ uvedl brněnský radní pro kulturu Marek Fišer (Piráti).

Nové místo pořadatelé slavného festivalu vybírali z dvaceti nabídek z celé republiky. Přírodní lokalita kolem pisáreckého pavilonu Anthropos u řeky Svratky se zdá Věchetovi optimální. „Místo má budoucnost v tom, že se na něm dá festival rozvíjet a rozšiřovat a neplánuje se tam žádná komerční nebo průmyslová výstavba jako se nám to stalo v Trutnově,“ sdělil.

Festival Trutnoff Open Air s třicetiletou tradicí se letos už podruhé nekonal, přírodní areál Bojiště, kde býval, má nového nájemce, v jeho okolí vznikly stavební parcely. V Trutnově měl Věchet dlouhodobé spory s místním starostou a soupeřem z komunální politiky Ivanem Adamcem (ODS). Věchetovi se akci přezdívanou Český Woodstock nepodařilo přesunout do městyse Mladé Buky, kde se proti festivalu v petici vyslovilo 80 procent obyvatel.

Poslední ročník festivalu Trutnoff v roce 2016 organizátoři věnovali nedožitým osmdesátinám Václava Havla. Exprezident Havel býval návštěvníkem festivalu, který vznikl na undergroundových základech v roce 1987. V minulosti v Trutnově vystupovali české i zahraniční kapely a hudebníci, například The Plastic People of the Universe, Mňága a Žďorp, Eva Pilarová, Faith No More, Prodigy, Iggy Pop či Patti Smithová.

Čtěte také: Lidé se zase bojí říkat, co si myslí, míní Michal Prokop

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.