1 Falešný hovor

VIDEO: Falešný Zelenskyj. Ruští komici si vystřelili z Macrona

, NOVÉ

Témata: , , ,

Dvojice ruských komiků tvrdí, že se jim podařilo vystřelit si z francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, když ve čtvrthodinovém telefonickém rozhovoru jeden z nich předstíral, že je nově zvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Záznam hovoru zveřejnili na internetu. Elysejský palác se  zdržel vyjádření, pravost záznamu nepotvrdil, ani nepopřel.

„Třiasedmdesát procent (hlasů) od Ukrajinců, to je prostě neuvěřitelné! Cítím se jako Putin, který má stejné skóre,“ žertuje falešný Zelenskyj, který v nedělních volbách drtivě porazil dosavadního ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. „Zdá se mi, že každopádně v tomto stádiu je u tebe systém méně dobře organizovaný (než u Putina), tedy by měl být (výsledek voleb) přirozenější. Ještě jsi nestrčil všechny své odpůrce za mříže,“ odpovídá hlas údajně patřící Macronovi.

Elysejský palác se k tomuto záznamu odmítl vyjádřit, ale připomněl, že v neděli Macron telefonicky hovořil se Zelenským, o čemž neprodleně informoval v komuniké. Oba komici podle agentury AFP doufají, že se Macron na ně moc nezlobí za to, že si z něj vystřelili.

Zelenskyj se s Macronem tento měsíc ještě před prezidentskými volbami osobně setkal v Paříži, kde francouzský prezident týž den přijal i Porošenka.

Komici Alexej Stoljarov a Vladimir Kuzněcov, vystupující pod pseudonymy Vovan a Lexus, jsou na podobné žertíky specialisté a už dokázali nachytat řadu světových politiků, včetně zesnulého amerického senátora Johna McCaina, někdejšího šéfa britské diplomacie Borise Johnsona, ukrajinského prezidenta Petra Porošenka či běloruského vůdce Alexandra Lukašenka.

Příznačné ovšem bývá, že obětí jejich žertíků bývají odpůrci Kremlu, což podle tisku budí podezření z napojení na ruské tajné služby. Tyto vazby sice vždy popírali, ale načasování jejich akcí a také to, že se jim daří vysoce postaveným politikům dovolat, naznačuje, že mají přístup k nejmodernějším technologiím.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.