1 napadení v Paříži

Šéf organizace podporující gaye byl v Paříži napaden

NOVÉ

Témata: ,

Šéf francouzské organizace bojující za práva gayů Guillaume Mélanie byl v úterý večer napaden v Paříži. Se zlomeným nosem ho museli ošetřit v nemocnici, informovala dnes britská BBC. Mélanie útok označil za „homofobní“. Podporu mu vyjádřilo množství lidí na sociálních sítích a rovněž starostka Paříže Anne Hidalgová, která uvedla, že podobné „homofobní činy si žádají kolektivní reakci“.

Jak Mélanie, šéf organizace Urgence Homophobie, popsal, útok se odehrál, když odcházel z restaurace v centru francouzské metropole. Urgence Homophobie se zabývá zejména pomocí homosexuálům, kteří jsou pronásledováni v Čečensku. Mélanie uvedl, že v restauraci zrovna s přáteli oslavovali, že se jim podařilo pro jednoho z pronásledovaných gayů získat povolení k pobytu ve Francii.

Podobné incidenty zaměřené na příslušníky sexuálních menšin byly ve francouzské metropoli zaznamenány i v nedávné minulosti.

Minulý týden se staly terčem dvě ženy: útočníci je nejprve zasypali nadávkami a poté napadli.

Rovněž v říjnu byli napadeni dva muži, kteří se v ulicích Paříže líbali, a na konci září šest osob zaútočilo na komika Arnauda Gagnouda, který objímal jiného muže, když opouštěli divadlo.

„Uděláme vše pro to, abychom zajistili, že každý se může chovat svobodně a jeho práva budou v Paříži respektována,“ napsala k incidentu na twitteru pařížská starostka Anne Hildagová.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.