1 napadení v Paříži

Šéf organizace podporující gaye byl v Paříži napaden

NOVÉ

Témata: ,

Šéf francouzské organizace bojující za práva gayů Guillaume Mélanie byl v úterý večer napaden v Paříži. Se zlomeným nosem ho museli ošetřit v nemocnici, informovala dnes britská BBC. Mélanie útok označil za „homofobní“. Podporu mu vyjádřilo množství lidí na sociálních sítích a rovněž starostka Paříže Anne Hidalgová, která uvedla, že podobné „homofobní činy si žádají kolektivní reakci“.

Jak Mélanie, šéf organizace Urgence Homophobie, popsal, útok se odehrál, když odcházel z restaurace v centru francouzské metropole. Urgence Homophobie se zabývá zejména pomocí homosexuálům, kteří jsou pronásledováni v Čečensku. Mélanie uvedl, že v restauraci zrovna s přáteli oslavovali, že se jim podařilo pro jednoho z pronásledovaných gayů získat povolení k pobytu ve Francii.

Podobné incidenty zaměřené na příslušníky sexuálních menšin byly ve francouzské metropoli zaznamenány i v nedávné minulosti.

Minulý týden se staly terčem dvě ženy: útočníci je nejprve zasypali nadávkami a poté napadli.

Rovněž v říjnu byli napadeni dva muži, kteří se v ulicích Paříže líbali, a na konci září šest osob zaútočilo na komika Arnauda Gagnouda, který objímal jiného muže, když opouštěli divadlo.

„Uděláme vše pro to, abychom zajistili, že každý se může chovat svobodně a jeho práva budou v Paříži respektována,“ napsala k incidentu na twitteru pařížská starostka Anne Hildagová.


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.