2 komunální volby v Praze

ANO má v Praze důvod k obavám. Průzkum mu přisuzuje 14 % a porážku od Pirátů

, NOVÉ

Témata: , , ,

ANO je sice celorepublikově velice ambiciózní hnutí, ale v Praze začíná mít problém. Poslední průzkum celostátních volebních preferencí, který si Česká televize nechala vypracovat od společnosti Kantar TNS, přisoudil hnutí v hlavním městě pouhých 14% hlasů, zatímco 21% Pirátům. Průzkum se sice v Praze ptal jen nízkého počtu respondentů, ale ukazuje trend, kdy lidé preferují spíše Piráty než hnutí ANO. Žádné jiné relevantnější průzkumy zatím neexistují.

Piráti jsou podle průzkumu agentury Kantar TNS pro Českou televizi s 21,5 procenta v hlavním městě nejpodporovanější stranou, zatímco hnutí ANO by získalo jen 14 procent.

Průzkum dále přisuzuje TOP 09 10,5% a hnutí STAN 9%. Jelikož kandidují v Praze společně, sahají jejich preference až k 20%. Překvapivě vysoké procento výzkum přisuzuje i SPD, která se 13% dosáhla stejného výsledku jako v Praze tradičně silná ODS. Jelikož se jedná o celorepublikový průzkum před případnými volbami do Poslanecké sněmovny, nijak nezohledňuje například hnutí Praha Sobě Jana Čižinského.

Dotazování proběhlo od 4.8. do 26.8. a týkalo se 1200 respondentů z nichž 12,2% bylo vyzpovídáno v Praze. Jedná se tak přibližně o pouhých 144 dotázaných. Rozdíl se skutečnými volebními preferencemi může být tedy značný. Přesto neexistují jiné relevantní průzkumy preferencí v Praze.

Celostátní průzkumy nelze přeceňovat, přesto mohou napovědět hodně v krajských městech, kde žije třetina obyvatel Česka. Dnešní průzkumy určují jakési mantinely, ve kterých se budou kampaně stran a také volební výsledky pohybovat.

Čtěte také: ANO má starosti, průzkumy nevycházejí

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.