1 Protesty ve Francii

VIDEO. Mlátil do policistů, stal se krátce hrdinou v řadách žlutých vest. Ve Francii zadrželi exboxera

, NOVÉ

Témata: , ,

Francouzská policie zadržela bývalého profesionálního boxera, kterého podezřívá z napadení dvou policistů v Paříži během sobotní demonstrace příznivců hnutí žlutých vest. Oznámil to dnes na twitteru ministr vnitra Christophe Castaner. Při osmých sobotních protestech bylo kromě policistů napadeno i několik novinářů, redaktoři zpravodajské stanice BFMTV proto dnes na protest o akcích žlutých vest neinformují. Premiér Édouard Philippe se chystá oznámit nová opatření v oblasti veřejného pořádku.

„Jedinec, který napadl v sobotu členy pohotovostního oddílu četnictva na Senghorově lávce, se přihlásil místním vyšetřovatelům v Paříži. Okamžitě na něj byla uvalena vazba a bude se muset zodpovídat ze svých činů před justicí,“ uvedl na twitteru Castaner. Podle agentury AFP je zadrženým bývalý profesionální boxer Christophe Dettinger.

Policie po muži, který napadl policisty na lávce přes Seinu v centru Paříže, od soboty pátrala. Před tím, než se policii sám přihlásil, se na internetu objevilo video, na kterém 37letý mistr Francie v boxu z let 2007 a 2008 přiznává, že reagoval špatně. Zároveň ale tvrdí, že se jen „bránil“ tváří v tvář policejnímu násilí. Protestů žlutých vest se prý účastnil od samého počátku.

„Viděl jsem tu represi, viděl jsem policii, jak na nás pouštěla plyn, viděl jsem, jak policie lidem ubližuje… Vyvolalo to ve mě vztek a ano, zareagoval jsem špatně,“ uvedl Dettinger a vyzval příznivce žlutých vest k pokračování „pokojného“ boje.

Podle AFP bude jeden z napadených policistů čtrnáct dní a druhý dva dny v úplné pracovní neschopnosti.

Sobotní protesty žlutých vest, které jsou namířené proti reformní politice prezidenta Emmanuela Macrona, byly již osmé v řadě. Zúčastnilo se jich asi 50.000 lidí po celé Francii. V samotné Paříži se k protestu připojilo asi 3500 lidí.

Kromě policistů napadli protestující v sobotu také několik novinářů a to při demonstracích v Rouenu a na pařížském bulváru Champs-Elysées. Redaktoři zpravodajské stanice BFMTV proto oznámili, že na protest proti útokům na jejich kolegy nebudou dnes o dění kolem žlutých vest informovat.

Premiér Philippe večer hodlá oznámit nová opatření v oblasti „veřejného pořádku“, která mají reagovat na „nepřijatelné násilí“ na demonstracích žlutých vest.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: „Žluté vesty“ se pokusily proniknout do Macronova letního sídla. „Vrátíme se,“ slibují

Až Poláci a Italové vytáhnou na své lidi slzný plyn a gumové projektily

 

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.