VIDEO: Já se mám omlouvat? Podívejte se, jak Foldyna hájí setkání s Nočními vlky

napjatá atmosféra v čssd

VIDEO: Já se mám omlouvat? Podívejte se, jak Foldyna hájí setkání s Nočními vlkyNOVÉ
Jaroslav Foldyna Foto:

Reprofoto: youtube/Jaroslav Foldyna

1
Domov
Sdílet:

Velkou pozornost vzbudilo chování místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny na sjezdu motorkářů z ruského nacionalistického klubu Noční vlci. Předseda jeho strany Jan Hamáček ho za jeho chování k odpůrcům akce odsoudil a vyzval k omluvě. Na to Foldyna emotivně reagoval videem, ve kterém tvrdí, že se omlouvat nebude a ostře se pustil do svých kritiků. 

„Já se tady pro vás mám omlouvat? Za co teda? Za to že jsem vlastenec? Vlastenec je špinavý a špatný slovo pro vás? A v čem? Vy jste zapomněli odkud jsme? Kdo jsme? Na svoji historii?“ vykřikuje na videu zpocený a rozčílený místopředseda.

Za vše podle něj mohou sami aktivisté. Právě fotografie, na které se Foldyna do jednoho z aktivistů ostře pustil a zblízka na něj křičel, vzbudila pozornost veřejnosti. Foldyna ji ten den obhajoval poněkud neobvykle. „Nebouchli jsme do sebe hlavami, jen jsme do sebe ťukli, chtěl jsem mu dát jazyk, protože jsem si myslel, že je gay,“ vysvětlil tenkrát svou potyčku pro Parlamentní listy. 

Podle Hamáčka by se ale měl jako místopředseda ČSSD umět kontrolovat a svým chováním výrazně přesáhl meze soukromé akce, za kterou ji ČSSD považovala. 

„Že prej jsem se hádal s aktivisty. S jakýma aktivistama? S těma co organizujou Majdan? Co jsou přisátý na neziskovky, na ty státní prachy,“ osočil Foldyna odpůrce akce. 

Podle něj navíc Noční vlci nejsou vůbec kontroverzní gang, nikoho prý neznásilnili ani nepašovali drogy. „Kdo říká že jsou kontroverzní? Česká média? Česká televize? Ti novináři co lžou za prachy jako když tiskne?“ neopomněl Foldyna zkritizovat také neziskovky a novináře. 

„Já tady jenom jdu položit kytky na hroby vojáků. A co vy? Vy se tady schováváte a jste posraný z nějakých neziskovek, který si tady na něco hrajou. Z nějakých emigrantů z Ruska, co tady vyváděj,“ emotivně pokračoval ve své obhajobě, kterou zakončil slovy, že se nenechá zatlačit do kouta „pár uřvancema,“ který jsou tady prý placení, aby dělali hybridní politiku.

Motorkáři z ruského nacionalistického klubu Noční vlci v Praze uctili památku ruských vojáků padlých za druhé světové války. Na Olšanských hřbitovech na ně čekalo více než 150 příznivců i desítky odpůrců. Obě skupiny se slovně střetly, policie jednoho muže zadržela. Mezi příznivci ruských nacionalistů byl právě i poslanec a místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, který se s oponenty hádal a s jedním i postrkoval.

Čtěte také: Noční vlky přišel podpořit i Foldyna. Dostal se do potyčky s odpůrci

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit
×

Podobné články