1 ‚Stropnického chytnu za flígr‘

‚Jsme v kelu.‘ Opilého kandidáta na šéfa zelených museli vykázat

, UVNITŘ VIDEO

Témata: , , ,

O velký rozruch na sobotním sjezdu Strany zelených se postaral jeden z kandidátů na jejího předsedu Jan Šlechta. Šestapadesátiletý středoškolský učitel byl totiž během svého projevu viditelně opilý, potácel se a mluvil nesouvisle. Hovořil například o tom, že oba konkurenční kandidáty „chytne za flígr“ nebo, že Strana zelených není v p*deli, ale v kelu. Jeden z delegátů zachytil jeho výkon na video.

Aby vůbec mohl Šlechta svůj projev přednést, museli ho nejdřív organizátoři sjezdu pustit zpět do sálu – asi o hodinu a půl dříve ho totiž z jednací síně vykázali. „Bereme zpět to vykázání Jana Šlechty ze sálu. Může zde rovněž vystoupit se svým pětiminutovým příspěvkem,“ ozve se z reproduktoru na začátku videa s dovětkem, že Šlechta má pět minut na to, aby sdělil, co má na srdci.

Už podle délky videozáznamu je ale zřejmé, že Šlechta skončil dřív, než uplynul jemu vymezený čas. Nejprve se totiž opřel do dvou protikandidátů – Matěje Stropnického a Petra Štěpánka. „Dobrý večer, vidíte sami, že Strana zelených je pytel blech. Já vám slibuju, že budu ten předseda, kterej chytne zleva pana Stropnického za flígr a zprava pana Štěpánka za flígr a udělá pořádek,“ řekl Šlechta, přičemž rozesmál shromážděné delegáty a vysloužil si od pořadatelů poslední varování.

Čtěte komentář ke sjezdu: Chvála Stropnického ml.

Zmínku o pořádku se Šlechta pokusil zdůraznit tím, že bouchl do stolu. To mu zřejmě mělo získat i nějaký čas na přemýšlení. Vzhledem ke zjevné intoxikaci, ale zněl jeho další výrok ještě pozoruhodněji než ten předchozí. „Je to babišovsky korektní, neříct v p*deli, ale v kelu? Tak jsme v kelu,“ shrnul situaci ekologické strany, což vyústilo v jeho opětovné vykázání ze sálu.

„Pracovní předsednictvo se právě rozhodlo podle jednacího řádu odebrat Janu Šlechtovi slovo. A poprosím zároveň Jana Šlechtu, aby zároveň opustil sál. Tímto jsi až do konce dnešního dne vykázán ze sálu,“ ozvalo se z reproduktorů s dovětkem, že i tak může dál kandidovat. V konečné volbě nakonec opilý Šlechta dostal 6 hlasů, čímž značně zaostal jak za Petrem Štěpánkem (97), tak za Matějem Stropnickým (117).

Čtěte také: Stropnický šéfem zelených: Volil jsem Zemana. Ten teď uboze straší

Není to přitom poprvé, co Šlechta vystoupil na sjezdu strany opilý. Upozornil na sebe už v roce 2008, kdy na teplickém sjezdu strany sebevědomě prohlásil: „Já jsem garantem toho, že odborné sekce nezaniknou, i kdyby si to přál Ander nebo Bursík nebo jakkoliv kdokoliv z vás, jo. Mně je to jedno v podstatě jako. Kdo si to vlastně bude z vás přát, aby něco jako nebylo. Já si přeju, aby bylo, jo. Mně se mezi váma hodně líbí, i když… A není problém, abysme se nesešli na podzim, třeba na Luční boudě.“ I tehdy se jeho výstup podařilo zachytit na video.

Čtěte také: Co umí zelení? Lákají budovatelskou agitkou á la Werich

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.