5 Záběry z nitra ledovce

VIDEO: Unikátní záběry. Dron v samém nitru ledovce

, UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Unikátní bezpilotní letoun, od kterého si lidé slibují velký přínos zejména během přírodních katastrof. To je dron navržený švýcarskými vědci. A Švýcaři jej v rámci provozního testu poslali rovnou do samého nitra ledovce, kde dron natočil unikátní záběry, píše server The Local.

Dron je navržený tak, aby se dostal do těžko dostupných míst a neponičil se při nárazu. Jeho unikátní design by z něj mohl učinit neocenitelný nástroj v pátracích akcích v horách nebo během přírodních katastrof. Mohly by jej využívat záchranné týmy pátrající v nebezpečných oblastech, aniž by se samy vystavily riziku.

V uplynulém týdnu proběhla ostrá zkouška dronu. Letoun byl vyslán do nitra ledovce ve švýcarských Alpách v nadmořské výšce 3500 metrů. ,,Úzké ledové jeskyně jsou těžko přístupné všem současným robotickým technologiím a představují obrovské riziko pro záchranáře,“ komentovali výzvu jeho konstruktéři. A dron to zvládl s přehledem.

Tento dron, za jehož konstrukcí v uplynulých pěti let stáli odborníci z prestižní technické univerzity EPFL, nedávno vyhrál designerskou cenu v soutěži ,,Drony pro dobro“ ve Spojených arabských emirátech.

Bezpilotní letoun je obalen v rotujícím ochranném rámu. Je snadno ovladatelný a přitom dostatečně robustní. Pro kvalitní natáčení záběrů využívá kameru v HD kvalitě. Současně je vybaven světlem.

Čtěte také:

Balet budoucnosti. Nahá těla tanečníků zakrývají jen drony

Drony míří pod mořskou hladinu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.