1 Konflikt v Sýrii

Světová média spekulují: Sestřelili Turci ruskou stíhačku?

NOVÉ

Témata: , ,

Ruská stíhačka byla údajně sestřelena Turky poté, co vletěla do jejich vzdušného prostoru, tvrdí zprávy ze sociálních sítí, které se zatím nepodařilo ověřit. Se spekulacemi o ozbrojené srážce mezi členskou zemí Severoatlantické aliance a Ruskem, přišly britské deníky.

Údajní svědci prohlašují, že byl vidět velký výbuch za tureckou hranicí u syrského města Hrajtánu, když před tím na obloze přeletěly tři turecké stíhačky, které se hnaly za „tajemným“ letounem.

Britský deník Express uvádí, že žádné vyjádření jak turecké, tak ruské strany se nepodařilo získat.

Tato spekulace přichází jen krátce poté, co tento týden ruské vojenské letectvo už nejméně jednou narušilo turecký vzdušný prostor. Moskva se za akci omluvila s tím, že se nebude opakovat.

V sobotu také proběhla videokonference mezi americkým a ruským ministerstvem obrany, na které se měly dohodnout postupy, aby nedošlo k vojenskému střetu při leteckých zásazích, které provádí jak Rusko, tak USA v Sýrii.

 

 

 

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.