1 Teroristické útoky v Bruselu

Nejezděte do Belgie, varuje Čechy ministerstvo zahraničí

, AKTUALIZOVÁNO

Témata: ,

České ministerstvo zahraničí varuje před cestou do Belgie. Varování se týká především hlavního města Brusel, ve kterém v úterý ráno vybuchly bomby na letišti i v metru. Dosavadní zprávy hovoří o více než deseti mrtvých, Brusel je ve stavu nejvyššího ohrožení.

„Ministerstvo zahraničí vyzvalo české občany, aby odložili své cesty do Bruselu, a to do vydání dalších pokynů. Co se týče cestování po celém území Belgie, doporučujeme Čechům, aby zvážili, zda se tam vypravit. Prostřednictvím české ambasády v Bruselu jsme v kontaktu s krizovým štábem, který zřídila belgická strana. Ten zatím žádné oficiální stanovisko, které by potvrdilo národnost obětí, nevydalo,“ řekla mluvčí ministerstva zahraničí Irena Valentová.

#UpozorněníNaCesty, #Brusel: Pro celé území #Belgie byl vyhlášen 4. bezpečnostní stupeň (vysoká pravděpodobnost dalších ...

Zveřejnil(a) Ministerstvo zahraničních věcí České republiky dne 22. březen 2016

Informace o tom, že by mezi oběťmi teroristických útoků byli i Češi, ministerstvo nemá. „Občanům, kteří se nacházejí v Bruselu MZV doporučuje omezit pohyb a vyhýbat se veřejným místům,“ uvedlo také ministerstvo v doporučení. Čechům v něm připomíná, že na celém území Belgie platí nejvyšší, čtvrtý stupeň varování před terorismem, který znamená vysokou pravděpodobnost dalších útoků.

„Byla zastavena veškerá hromadná doprava, včetně vlaků. Letiště Zaventem v Bruselu je uzavřeno,“ upozorňuje dále ministerstvo. Cestovatelům úřad doporučuje zaregistrovat se do systému dobrovolné registrace občanů cestujících do zahraničí DROZD.

Čtěte dále: ON LINE: Mrtví po útocích na letiště a metro v Bruselu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.