2 NA HRADĚ PROTI ISLÁMU

Demonstrace odmítla islám v ČR, přidala se i Černochová z ODS

NOVÉ

Několik set lidí přišlo v pátek v podvečer na Hradčanské náměstí v Praze na demonstraci, která se vymezovala proti islámu v Česku. Sami pořadatelé demonstrace, kterou svolala strana Česká Suverenita za silné podpory iniciativy Islám v ČR nechceme, odhadují počet účastníků na 3 - 4 tisíce.

Na Hradčanské náměstí dorazili lidé nesoucí transparenty s protisilámskými hesly. 'Podpora muslimských imigrantů není humanismus ale vlastizrada!' 'Řešme krizi na místě, nevozme ji k nám' nebo 'Mír dětem celého světa', píše se na nich. V davu byly vidět české vlajky a dokonce i jedna francouzská.

Přítomní demonstranti nadšeně reagovali na projevy kritizující muslimskou přítomnost v Česku potleskem, výkřiky, pískotem nebo skandováním hesel jako 'My jsme tady doma!' nebo ‚Islám v Česku nechceme!‘.

Čtěte také: Teroristé jednali podle islámských textů, míní český muslim

Mezi řečníky byla poněkud překvapivě i poslankyně ODS Jana Černochová. Uvedla, že cítila tlak z médií i odjinud, který ji zrazoval od toho, aby na Hradčanské náměstí mezi extremisty přišla.

"Já žádné extremisty kolem sebe nevidím. Jsem tady a ani trochu se za to nestydím," zahájila své vystoupení Černochová, která je místopředsedkyní poslaneckého klubu ODS v Poslanecké sněmovně.

"Velmi bych si přála, aby muslimská obec tady byla s námi a aby se jasně distancovala od toho, co se děje ve světě," uvedla poslankyně. "Pokud bude zástupce muslimské obce u nás Mohamed Abbás (šéf Muslimské unie v ČR, která ovšem sdružuje jen asi 15 lidí – pozn. red.), nepohneme se nikam dál. Jsem člověk, který se nebojí říkat věci naplno a odmítám floskule o politické korektnosti," dodala Černochová.

Čtěte také: Okamura nám kebaby nesebere! Lidé se šikují a vyrazí do ulic

Celý mítink moderovala bývalá poslankyně Jana Volfová, která nyní vede stranu Česká suverenita. "Už nejsme banda, které se mohou sluníčka smát, stojí nás tu tisíce. Nejme xenofobové, nejsme populisti," hřímala na závěr.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.