Stále víc lidí jí bez Andreje. Protibabišovská appka teď i pro Android

Stále víc lidí jí bez Andreje. Protibabišovská appka teď i pro AndroidNOVÉ
Domov

Mobilní aplikace

jh Echo24

Bez Andreje už se může stravovat zase o něco více obyvatel. Mobilní aplikace, která po naskenování čárového kódu výrobku uživateli prozradí, zda zboží pochází z holdingu Agrofert vlastněného ministrem financí Andrejem Babišem, je totiž nově dostupná i pro operační systém Android.

Aplikace s příznačným názvem „Bez Andreje“ funguje na jednoduchém principu. Zákazník si do telefonu přes fotoaparát naskenuje čárový kód výrobku a aplikace mu ukáže, zda je výrobek z Babišova koncernu, nebo ne. Pokud patří výrobek do holdingu ministra financí, na obrazovce telefonu se objeví výstražný červený trojúhelník s obličejem ministra financí a s nápisem Andrejovo. Pokud výrobek Agrofert nevyrobil, ukáže se zelená fajfka v kruhu s nápisem Bez Andreje.

Čtěte také: Nechcete jíst Babišovy klobásy? Rozezná je nová aplikace Bez Andreje

Nejdříve byla aplikace dostupná pouze na výrobky značky Apple s operačním systémem iOS. Od samého začátku však byla velká poptávka i po verzi pro Android a autor slíbil, že se ji pokusí v brzké době vytvořit. Od konce května je dostupná také na Google Play store pro zařízení s operačním systémem Andorid, kde se dočkala velmi pozitivního hodnocení 4,7 hvězdiček z pěti.

Čtěte také: Protibabišovská aplikace trhá rekordy. Nečekal jsem to, říká autor

Aplikace vyvolala hned po svém spuštění obrovský zájem, který nečekal ani její tvůrce Martin Vytrhlík. Den po jejím zveřejnění už byla v žebříčku aplikací pro iOS v App Store na prvním místě. „Chtěl jsem pouze udělat aplikaci pro sebe a své přátele a vyjádřit tím nespokojenost se střetem zájmů pana Babiše. Že si to za včerejší den stáhne 9650 lidí by mě nenapadlo nikdy,“ uvedl pro server ECHO24 den po její premiéře Vytrhlík.

Související články