1 Komunální volby

Vybudujeme kolem Prahy 30 tisíc parkovacích míst, slibuje Passer

NOVÉ

Jeho start provází nepřehlédnutelná a nákladná reklamní kampaň. Hnutí Pro Prahu, které do pražských komunálních voleb vede starosta Koloděj Zbyněk Passer, ve čtvrtek představilo svůj program. Na jedné straně odmítá budování megalomanských projektů, na druhou stranu ale například přichází s plánem vybudovat kolem Prahy desítky tisíc parkovacích míst.

„Praha musí opustit nesmyslné megalomanské projekty, které jsou navíc předražené a nesystémové. Ušetřené peníze je možné investovat do rozvoje celkové infrastruktury,“ uvádí ve svém programu nováček pražských voleb. „V následujícím funkčním období chceme ušetřit na správě a řízení města až sedm miliard korun ročně,“ plánuje hnutí Pro Prahu.

„Ústředním bodem programu Pro Prahu je změna samotného řízení magistrátu a přenos důležitých pravomocí na městské části. Pražané musí mít větší kontrolu nad budoucím rozvojem městské infrastruktury.“

Peníze chce hnutí nasměrovat například do lepší dopravní infrastruktury. „Naše koncepce je inspirována funkčními parkovacími systémy v moderních evropských metropolích, jako je Madrid, Vídeň nebo Amsterdam. Chceme vybudovat 30 000 nových parkovacích míst v multifunkčních domech P+R na okrajových částech Prahy,“ uvádí Pro Prahu. Hnutí chce každopádně motivovat lidi, aby pro cestu do centra zvolili místo auta raději veřejnou dopravu.

Mezi jedenáctkou bodů rozvedených ve 20stránkovém programovém dokumentu nechybí ani bezpečnost, energetika s odpady, zdravé životní prostřední nebo bytová politika a školství. „Ústředním bodem programu Pro Prahu je změna samotného řízení magistrátu a přenos důležitých pravomocí na městské části. Pražané musí mít větší kontrolu nad budoucím rozvojem městské infrastruktury. Nedílnou součástí tohoto procesu je i spravedlivé přerozdělení financí ve prospěch městských částí,“ tvrdí Passer.

Zbyněk Passer na sebe začátkem června upozornil v prvním velkém rozhovoru. Hospodářským novinám tehdy řekl, že lidé v komunálu by přivítali mírnou korupci, kdyby se tu investovalo.

Společně s bratrem developera z Passerinvestu je hlavní tváří hnutí Petra Venturová. Starostka pražské městské části Šeberov je předsedkyní Pro Prahu a dvojkou na magistrátní kandidátce. Dalšími jmény na listině jsou například místostarostka Prahy 4 Ivana Staňková, kardiochirurg Petr Křiváček a starosta Čakovic Alexander Lochman. Ale také místopředseda Pražského fotbalového svazu Michal Fischer nebo sportovní komentátor Jiří Vrba.

Zbyněk Passer na sebe začátkem června upozornil v prvním velkém rozhovoru. Hospodářským novinám tehdy řekl, že lidé v komunálu by přivítali mírnou korupci, kdyby se tu investovalo. Politik se bránil, že list jeho slova zmanipulovat, ten ale otištěný výrok dokladoval nahrávkou.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.