1 Obrovský výpadek elektřiny

Obrovský blackout. Statisíce lidí na Dálném východě postihl výpadek proudu

NOVÉ

Témata: , ,

Statisíce lidí na ruském Dálném východě dnes postihl výpadek v dodávkách elektřiny. Havárii podle úřadů způsobilo přetížení přenosové sítě na jedné z vodních elektráren – pak už následovalo rozsáhlé odpojování, které podle ministerstva pro mimořádné situace postihlo více než 600 000 lidí.

Tyto údaje ale podle ruských médií zahrnují pouze dva ze čtyř zasažených krajů. Bez elektřiny tak nejspíš zůstalo ještě více lidí.

Výpadek postihl také elektrické vedení, kterým Rusko vyváží proud do Číny. Ruské dráhy byly nuceny přerušit provoz vlaků na 1500 kilometrů dlouhém úseku Transsibiřské magistrály z Moguči do Chabarovska.

Situace se podle energetiků postupně vrací k normálu. Dráhy mezitím obnovily i provoz na železnici.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Prahu zasáhl výpadek elektřiny. Zastavily i některé tramvaje


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.