2 Džihádistou odmala

Škola pro pětileté džihádisty. Islamisté cvičí novou generaci

NOVÉ

Základní bojové dovednosti včetně střelby, kurzu přežití nebo lekce extrémistické ideologie se učí děti od pěti do 16 let ve škole pro malé džihádisty Al-Sharea na předměstí syrského města Rakka, bašty islamistů. Ukazují to nově zveřejněné snímky aktivistů ze skupiny Raqqa is Being Slaughtered Silently. Rodičům je přitom škola, ve které z jejich dětí cvičí sebevražedné atentátníky a militantní bojovníky, prezentována jako skautský klub, kde se jejich potomci učí o islámu a koránu.

Pořízené snímky ukazují malé děti, kterým není více než pět let. Učí se na nich zacházet s automatickými zbraněmi nebo hravě zdolávají překážkovou dráhu:

Škola Al-Sharea čítá podle dvaadvacetiletého Abu Ibrahim Raqqawiho, člena aktivistické skupiny Raqqa is Being Slaughtered Silently, která dokumentuje zvěrstva džihádistů z hnutí Islámský stát ve městě Rakka, 200 až 300 dětí. Mnohé z nich byly islamisty uneseny, jiné naverbovány v rámci branné povinnosti dětí. Po dovršení 16 let budou moci jít do vojenského tábora, svou připravenost ale často musí nejdřív doložit mučením či zabitím některého z rukojmích džihádistů.

Islamisté pomocí školy Al-Sharea podle aktivisty, se kterým mluvil deník Independent, tím, že dětem vštěpují od malička jejich ideologii, vytváří celou novou generaci, pro kterou bude islámský extremismus a terorismus druhou přirozeností. Je prý také běžné, že přihlížejí popravám a mučení ze strany islamistů.

Známý je i příběh otce, kterému se podařilo s rodinou z města uprchnout. Jeho třináctiletý syn se měl za domácí úkol například naučit stít hlavu blonďaté modrooké panence:

Na konci září skupina Raqqa is Being Slaughtered Silently zveřejnila například video zobrazující každodenní život v baště islamistů. Zobrazuje ženu nesoucí automatickou zbraň typu AK-47, která jde se svým dítětem na hřiště, jiná zas v internetové kavárně telefonuje svým příbuzným do Francie, jak je to ve městě skvělé. Aktivistka, která měla kameru skrytou v nikábu, přitom při pořízení záznamu riskovala život.

Více zde: Unikátní záběry: žena tajně natáčela v srdci Islámského státu

Jiný příslušník skupiny už takové štěstí neměl, při pořizování fotografií byl chycen a následně popraven. Přesto skupina mladých obyvatel města dále videa i fotografie pořizuje, sdílí je na internetu a mluví s novináři. „Dříve jsme bojovali proti režimu Bašára Al Asada. Jakmile jsme získali svobodu, vzal nám ji Islámský stát. Proto jsme se rozhodli rozjet tuto kampaň, abychom alespoň upozornili na všechny zločiny páchané islamisty,“ řekl Vice News Abu Ibrahim Raqqawi.

Čtěte také: Mládež ze Západu odchází nadšeně bojovat do ciziny. A zemřít tam

Trest pro odpadlíka. Islámský stát ukřižoval 17letého mladíka

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.