Kubera paroduje Babiše: Všetci kradnú, a teď i já

EET v Senátu

Kubera paroduje Babiše: Všetci kradnú, a teď i jáNOVÉ
Domov

Echo24

ODS považuje za absurdní a směšné, že ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš u elektronické evidence tržeb argumentuje narovnáním podnikatelského prostředí, zatímco čelí podezření z dotačního podvodu v kauze Farmy Čapí hnízdo. Na tiskové konferenci v Senátu, který evidenci tržeb dnes projednává, to řekl předseda ODS Petr Fiala.

„V posledních dnech začíná být opravdu absurdní a směšné, když ten, kdo zákon předložil, tedy ministr financí Andrej Babiš, argumentuje narovnáním podnikatelského prostředí a snahou chránit poctivé podnikatele,“ uvedl Fiala. Všichni podle něj nyní mohou vidět, co se za těmito slovy skrývá, že jsou pokrytecká.

Čtěte také: Za týden uvidíte! Babiš zveřejní jméno majitele Čapího hnízda

1+1=2. Babiš konečně kápl čapí

„Podívejme se na kauzu Čapí hnízdo, kde existuje podezření z toho, že byl to právě Andrej Babiš, kdo trošku obešel pravidla hry, dopustil se možná i dotačního podvodu, rozhodně jednal velmi podivným způsobem, aby získal dotace, na které vůbec neměl právo jako velkopodnikatel,“ řekl také šéf opoziční strany.

„Všetci kradnú, a teď i já,“ prohlásil podle Novinky.cz šéf senátorů ODS Jaroslav Kubera. Narážel tak na hesla, s nimiž Babiš vstupoval do politiky.

„Tomu se říká kázat vodu a pít víno,“ dodala senátorka Veronika Vrecionová.

Farma Čapí hnízdo patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova koncernu Agrofert. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky tomu společnost dosáhla na evropskou dotaci kolem 50 milionů korun, kterou by firma z rozsáhlého koncernu Agrofert podle všeho dostat nemohla. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila zpět mezi firmy Babišova koncernu.

Někteří opoziční politici tento postup vnímají jako dotační podvod, a svolali proto mimořádnou schůzi, která se uskuteční 23. března. Kvůli kauze se dnes večer sejdou i lídři koalice.

Čtěte také: Komunisté podpoří program mimořádné schůze k Čapímu hnízdu

Velikonoce pod taktovkou ANO. Čapí hnízdo na Staroměstském náměstí

ČSSD i lidovci berou zpátečku. ‚Sněmovna k Babišovi nic neřeší‘