1 Konec legendárního podniku

Kultovní Blue light končí. Kvůli zákazu kouření

NOVÉ

Témata:

Skončí kultovní pražský bar Blue light? Místo, které si vydobylo podobné postavení jako legendární hospody U Zlatého tygra, U Pinkasů nebo U Hrocha by mělo podle hlášek stálých hostů letos skončit.

Týdeník Echo oslovil provozovatele baru Františka Ludačku, který vše potvrdil. Bar ukončí svůj provoz do 31. srpna. Důvodem je nové protikuřácké opatření a vyhnání pravidelných návštěvníků, z převážné většiny kuřáků, do ulice Josefská na Malé Straně.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

„Nemohu to ovlivnit. Dům patří majiteli provozujícímu zároveň hotel, těch 22 let jsme takto mohli fungovat, ale v momentě, kdy lidé chodí kouřit ven na ulici, vzniká nadměrný hluk,“ odůvodnil uzavření podniku František Ludačka. „V rozmezí 3 měsíců jsem měl podepsat další nájemní smlouvu na 10 let, ale kvůli těm komplikacím s hlukem mi nebyla prodloužena,“ dodal Ludačka, který ale zároveň o konci podniku odmítá uvažovat a plánuje jeho další provoz, pravděpodobně ale na jiném místě.

Legendární pražský podnik se skvělou obsluhou a zavíračkou až nad ránem přitahuje dlouhá léta nejen cizince a turisty, ale především umělce, novináře i politiky.

Čtěte také: Hrad jako luxusní hospoda. Oslavu padesátin si tam po Nejedlém užije i Mynář

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.