Neodvolávejte nám šéfa! Lidé z úřadu se bouří proti Krnáčové
Petice z Institutu plánování a rozvoje
Zaměstnanci pražského Institutu plánování a rozvoje (IPR) se postavili proti možnému odvolání ředitele Petra Hlaváčka. ČTK to zjistila z dopisu, který zaměstnanci IPR zaslali primátorce Adrianě Krnáčové (ANO). Zároveň vznikla na Hlaváčkovu podporu petice, kterou pořádá mimo jiné iniciativa Libeňský most Nebourat, Nerozšiřovat a kterou za čtyři dny podepsalo přes 1 330 lidí. IPR je městská příspěvková organizace, která například chystá metropolitní plán. Vyjádření Krnáčové ČTK shání.
„V odborné obci se těší neobvyklé důvěře a respektu. Otázky rozvoje města posuzuje s nejvyšší odpovědností a péčí, a také s respektem k názorům jiných. Jde o člověka s neobyčejnou schopností přivést protistrany v jednání ke společné dohodě, bez které není rozvoj Prahy možný,“ píší v dopise zaměstnanci. Pod dopis se jich podle informací ČTK podepsalo 184, což je přes 80 procent všech zaměstnanců.
O Hlaváčkově možném odvolání mluvila v uplynulých týdnech v některých médiích právě primátorka Krnáčová. Ta v minulosti fungování IPR několikrát kritizovala a rovněž iniciovala audit organizace.
Za stávajícího ředitele se postavili rovněž petenti, kteří vedení města vyzývají, aby Hlaváčka neodvolávalo. „Podařilo se mu stabilizovat tuto instituci a vytvořit z ní ideové pracoviště, které získalo důvěru nejen mezi autoritami v oboru, ale též uznání nejrůznějších občanských iniciativ včetně široké veřejnosti, kterou se mu podařilo zapojit do plánování pražského rozvoje,“ píší petenti.
IPR vznikl transformací z Útvaru rozvoje města za primátora Tomáše Hudečka (nestr., tehdy TOP 09). Institut má za úkol mimo jiné připravit nový územní plán a plánovat rozvoj města. IPR se profiluje jako odborné pracoviště se zaměřením na výzkumnou činnost v oblasti architektury, urbanismu, rozvoje, tvorby a správy města. Roční rozpočet je asi 300 milionů korun.