1

Přestřelka na Twitteru: Kalousek se obul do Pelikána

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek si vyřizují své účty veřejně na Twitteru. Ministr Pelikán se zde vyjádřil k potrestání žalobce Ladislava Kosána, když napsal, že podle něj by měl být trest jiný než snížení platu o 10 % na devět měsíců. ,,Jaký trest by měl dostat ministr spravedlnosti, který si posílal soukromé sms s advokátem Fajáda? Každý soudce by šel z taláru...“ reagoval na to jízlivě Kalousek.

Robert Pelikán na Twitteru ve středu ráno sdílel článek o rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, který potrestal chomutovského okresního žalobce Ladislava Kosána snížením platu o 10 % po dobu devíti měsíců. Kosán se totiž nepostavil proti podmínečnému propuštění bývalého senátora za ODS a někdejšího starosty Chomutova Alexandra Nováka z výkonu trestu.

,,Důležité rozhodnutí jak pro tuto kauzu, tak i pokud jde o meze kárné pravomoci. Jen trest by měl být jiný,“ okomentoval ministr rozsudek, proti kterému se lze odvolat pouze ústavní stížností. Podle Pelikána totiž ,,takoví lidé nemají ve státním zastupitelství co dělat“.

Tím, ale ,,přihrál na smeč“ Kalouskovi, který okamžitě reagoval kousavou poznámkou, jaký trest by měl dostat ministr spravedlnosti, který si posílal soukromé sms zprávy s advokátem Alího Fajáda. ,,Žádného takového ministra neznám. Vy ano?“ odepsal mu na to Pelikán. Kalousek své tvrzení vzápětí odvolal na DVTV, která rozhovor s advokátem Fajáda Janem Švarcem přinesla. ,,Ten advokát to říkal v živém rozhovoru na DVTV. Račte shlédnout, mluví tam o Vás moc hezky...“ nechal se slyšet předseda TOP 09.

Ministr spravedlnosti ukončil celou diskuzi, kterou si mohou přečíst všichni uživatelé Twitteru, řečnickou otázkou: ,,A vy takovému člověku něco věříte?“ Současně upřesnil, že od Švarce pouze obdržel stížnost, na kterou řádně odpověděl ze služebního e-mailu. ,,Toť vše,“ dodal ještě.

‚Pelikán je ruský agent‘

Kalousek má na ministra Pelikána spadeno již dlouhodobě. Po propuštění dvou vězněných Libanonců jej dokonce označil za agenta ruských tajných služeb a prohlásil, že se vláda snaží utajit skutečnost, že ohrozila bezpečnost občanů České republiky a porušila trestní zákon. Navrhl také, že by měl státní zástupce zvážit, zda nedošlo v kauze propuštění Alího Fajáda ke spáchání trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby či jiných trestných činů.

Kalousek se rovněž do jisté míry zastal ministra obrany Martina Stropnického, který médiím nepřímo potvrdil, že za pět vězněných Čechů v Libanonu česká vláda vyměnila Fajáda a dalšího vězněného Libanonce. „Současná ‚štvanice‘ na ministra Stropnického není z našeho pohledu ničím jiným, než odváděním pozornosti. Tím, kdo ohrozil bezpečnost a důvěru ČR, nebyl ministr Stropnický, ale ministr Pelikán. Politickou odpovědnost pak nese vládní koalice jako celek,“ uvedl Kalousek. Podle Kalouska měl Pelikán Fajáda buď vydat spojencům Česka, nebo zajistit jeho stíhání v Česku.

Čtěte také: ‚Pelikán je agent Ruska.‘ TOP 09 chce prověřit, proč nechal propustit Fajáda

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.