1 PROPAGANDA

Tři čtvrtiny Čechů by volily Putina, tvrdí Rusové

NOVÉ

Více než polovina obyvatel České republiky cítí sympatie k lidem v Rusku. A pokud by Vladimir Putin kandidoval v Česku ve volbách, svůj hlas by mu odevzdalo 75 % obyvatel země. To, co jste právě přečetli, nejsou výsledky nějakého seriózního průzkumu veřejného mínění, ale propaganda Kremlem řízené zpravodajské stanice RT (dříve Russia today).

Zpravodajský článek, který RT publikovala na svém webu v ruštině, má titulek Kolem 75 % občanů Česka by ve volbách hlasovalo pro Vladimira Putina. RT říká, že Češi vidí Putina jako moudrého politika, který hájí zájmy své země.   

RT se ve svém tvrzení odvolává na údajný internetový portál Parlamentu České republiky Parlamentní listy, což je však server, který s českým parlamentem spojuje pouze název. Samotné Parlamentní listy často dávají prostor spíše okrajovým politickým proudům a bývají označovány i jako politický bulvár.

RT svá čísla o podpoře Putina převzala z internetové ankety na Parlamentních listech, kde podle počítadla tohoto serveru hlasovalo téměř devadesát tisíc lidí. Pro 75 % z nich je pak Putin "moudrý státník, kterého bych klidně volil(a)". Variantu, která Vladimira Putina označuje jako nebezpečného totalitáře údajně zaškrtlo 7 % lidí, jen 3 % pak v něm prý vidí rovnocenného nástupce Brežněva a Stalina.

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.