1 povodně v Chorvatsku

Chorvatský Zadar je pod vodou, intenzita deště překonala i hurikán Irmu

, NOVÉ

Témata: ,

Oblíbené chorvatské letovisko Zadar v pondělí zasáhly přívalové deště a město se ocitnulo pod vodou. Srážky překonaly například i ty ve floridském Jacksonville, kde řádí hurikán Irma. Informuje o tom Slobodna Dalmacija.

V Jacksonville na severu Floridy napadlo v pondělí 218 milimetrů srážek, meteostanice v Zadaru však v pondělí zaznamenala dokonce 323 milimetrů srážek. Zadar se tak v pondělí stal nejdeštivějším městem na světe.

Nejhorší záplavy za posledních 300 let zasáhly celou oblast Zadaru. V centru města již voda odpadla a hasiči čerpají vodu ze zatopených sklepů. Obyvatelé a turisté byli upozorňováni, aby nepili vodu z kohoutku. 

Výjimečná situace trvá i v historickém přímořském městě Nin. Oba mosty spojující město s pevninou byly zničené a lidé jsou zde tedy odříznuti od zbytku světa. Na místě je přibližně 1500 domů zatopených a zasahují zde hasiči s vojáky. Silná bouřka postihla i Dubrovník. Meteorologové přitom předpokládají, že deštivé počasí potrvá i během dalších dnů. 

Čtěte také:Hurikán zpustošil Floridu, bez proudu je 7,3 milionu lidí

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.