1 povodně v Chorvatsku

Chorvatský Zadar je pod vodou, intenzita deště překonala i hurikán Irmu

, NOVÉ

Témata: ,

Oblíbené chorvatské letovisko Zadar v pondělí zasáhly přívalové deště a město se ocitnulo pod vodou. Srážky překonaly například i ty ve floridském Jacksonville, kde řádí hurikán Irma. Informuje o tom Slobodna Dalmacija.

V Jacksonville na severu Floridy napadlo v pondělí 218 milimetrů srážek, meteostanice v Zadaru však v pondělí zaznamenala dokonce 323 milimetrů srážek. Zadar se tak v pondělí stal nejdeštivějším městem na světe.

Nejhorší záplavy za posledních 300 let zasáhly celou oblast Zadaru. V centru města již voda odpadla a hasiči čerpají vodu ze zatopených sklepů. Obyvatelé a turisté byli upozorňováni, aby nepili vodu z kohoutku. 

Výjimečná situace trvá i v historickém přímořském městě Nin. Oba mosty spojující město s pevninou byly zničené a lidé jsou zde tedy odříznuti od zbytku světa. Na místě je přibližně 1500 domů zatopených a zasahují zde hasiči s vojáky. Silná bouřka postihla i Dubrovník. Meteorologové přitom předpokládají, že deštivé počasí potrvá i během dalších dnů. 

Čtěte také:Hurikán zpustošil Floridu, bez proudu je 7,3 milionu lidí

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.