Obraz MPO neodpovídal úspěchům, vysvětlil Mládek odvolání Proroka

BOKŠTEFL MÁ DŮTKU

Obraz MPO neodpovídal úspěchům, vysvětlil Mládek odvolání ProrokaNOVÉ
Jan Mládek Foto:

Foto: Jan Zatorsky

1
Domov
Echo24
Sdílet:

Mediální obraz ministerstva průmyslu a obchodu neodpovídal jeho dosaženým úspěchům, vysvětlil dnes ministr Jan Mládek (ČSSD), proč odvolal šéfa odboru komunikace úřadu Romana Proroka. Vyjádření Mládkova náměstka Lubomíra Bokštefla o cenách internetu bylo podle ministra poslední kapkou.

„Prorok připravil Bokšteflovi mediální podporu pro Otázky Václava Moravce, pak to nechal být,“ řekl novinářům. Mládek odvolal Proroka v úterý z funkce poté, co vyvolal pobouření Bokšteflův výrok v debatě se čtenáři serveru Aktuálně.cz. Náměstek řekl, že pokud lidé chtějí stejně výhodné mobilní tarify jako v Polsku, mají jet do Polska. Mládek za to udělil Bokšteflovi důtku. Prorokovo odvolání zdůvodnil tím, že náměstkovi před vystoupením na serveru Aktuálně.cz „neposkytl dostatečnou mediální přípravu a podporu“.

O cenách mobilních dat se v posledních týdnech rozproudila na tuzemské politické scéně velká debata. A ministr Mládek je terčem kritiky.

Mládek jmenoval Bokštefla svým náměstkem teprve v pátek, předtím působil jako jeho poradce pro elektronické komunikace. Bokštefl se hned o víkendu účastnil Otázek Václava Moravce v České televizi.

Čtěte také: Mládek hájil vyšší ceny za roaming, než nakonec stanovila EU

Sdílet: