1 Nežádoucí Davidova hvězda

Židovští homosexuálové nejsou na pochodu LBGT v Chicagu vítáni

, NOVÉ

Témata: , ,

K pochodům leseb a gayů neodmyslitelně patří duhové vlajky. Pokud je na ní ale Davidova hvězda, neboli symbol Izraele, nejste na pochodu vítaný. To zažilo několik účastníků festivalu Dyke March v Chicagu. Ti mávali duhovou vlajkou s šesticípou hvězdou a museli z pochodu odejít, protože mohli podle organizátorů způsobit konflikt, informuje deník Haaretz.

Tři lidé, kteří nesli zmíněné vlajky, byli požádáni, aby opustili pochod Dyke March. Důvodem byl argument, že pochod byl prý zaměřen k podpoře Palestiny a byl antisionistický. Přitom pochod v Chicagu byl vždy považován za protirasistický a vymezující se proti násilí.

Laurel Grauerová z židovské homosexuální organizace si postěžovala, že se jednalo pouze o přihlášení se k určité identitě. „Byla to vlajka naší organizace, která oslavuje náš názor a židovskou identitu, kterou tímto způsobem propaguji už jednu dekádu,“ řekla Grauerová pro Windy City Times.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dalším, kdo musel odejít byla Eleanor Shoshany-Andersonová. „Dyke March měl být pro všechny. Nevím, proč jsem odtud vyloučená. Cítila jsem se, že jako židovka tu nejsem vítaná,“ řekla Shoshany-Andersonová pro Windy City Times.  

Čtěte také: 

SPD půjde do vlády jen s těmi, kdo legalizuje sňatky homosexuálů

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.