1 Nová aplikace Hands Free

Stačí říct ‚Zaplatím s Googlem‘. Testuje se nový způsob placení

, UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Bankovky, mince, platební karty nebo nedej bože šeky – to vše jsou zastaralé způsoby placení, myslí si Google. Firma přišla s novým platebním programem „Hands Free“, který uživatelům umožňuje platit tak rychle a jednoduše jako nikdy předtím. Program se momentálně testuje v několika restauracích ve Spojených státech. Informoval o tom deník The Washington Post.

Jak to funguje? Podle Google stačí jít do obchodu, vybrat si zboží a u pokladny pak stačí jen krátká konverzace a vaše tvář. Ještě předtím si však musíte stáhnout do telefonu aplikaci „Hands Free“, zadat tam své údaje a nahrát fotografii. Google využívá některé funkce chytrých telefonů jako WiFi nebo Bluetooth, aby detekoval polohu jeho majitele v určitém obchodě. U pokladny pak stačí říct „Zaplatím s Googlem“ a své iniciály. Pokladní pak zkontroluje vaše iniciály, porovná fotografii v systému s vaším obličejem a je hotovo.

Nevyhnutelná otázka se týká zabezpečení programu. Podle oficiálních stránkách firmy obchodníci nikdy nezjistí žádné údaje o vaší platební kartě. Obchodník také může provést platbu jen pokud se vyskytujete v okolí jeho obchodu. Uživatelé rovněž dostanou skrze aplikaci upozornění, že platba proběhla, aby se předešlo podvodům.

Momentálně se aplikace, kterou podporují Android i iOS, testuje v restauracích McDonald‘s a Papa John‘s v Silicon Valley v Kalifornii. U pokladen jsou dokonce experimentálně instalovány fotoaparáty „Hands Free“, které automaticky porovnávají obličeje s fotografiemi v systému a potvrzují identitu kupujících. To má urychlit placení ještě více. Podle firmy se fotografie a data v obchodech okamžitě mažou a nemá k nim přístup ani obchodník a ani neputují na žádná Google úložiště.

Přesto musíte aplikaci poskytnout své osobní údaje, fotografii i číslo platební karty. Sledování telefonu považuje Google za zabezpečení, aby obchodníci nezneužili vaší nepřítomnosti, ale otázka takového způsobu sledování osob je kontroverzní sama o sobě.

Google ve svém videu ukazuje, co všechno může zdržet placení u obchodníka a jak jednoduché to všechno může být. Přitom s příchodem bezkontaktních karet a možnosti placení s telefonem je už nyní platba velmi jednoduchá. Aplikaci pro platbu telefonem nabízí už Apple, Samsung, Amazon i samotný Google skrze Android Pay. Aplikace „Hands Free“ je ale důkazem toho, že Google má mnohem větší plány, co se týká rozvíjení technologie placení.

Čtěte také: Google bude doručovat pomocí dronů. Co? To se neví

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.