2 PROTI HOMOSEXUÁLŮM

„Šťastnou cestu, úchylové!“ Ruská televize nabízí gayům emigraci

, NOVÉ

Témata: , ,

Ruská televize Cařihrad přišla s kontroverzní nabídkou pro homosexuály, o kterých mluví jako o „úchylech“ nebo „sodomitech“. Televize slíbila, že jim proplatí letenku z Ruska, když se už nikdy nevrátí zpět. Televizní kanál to oznámil na nedávno zveřejněném videu, na které upozornil web britské BBC.

„Jsme připraveni zaplatit jednosměrný lístek komukoliv, kdo plánuje emigrovat a může doložit lékařské potvrzení, že je sodomita nebo trpí nějakou jinou formu perverze. Opravdu chceme, abyste se přestěhovali tam, kde se můžete otevřeně oddávat svým hříchům,“ citovala BBC slova televizního moderátora Andreje Afanasjeva.

Afanasjev to řekl na videu, které televize Cařihrad zveřejnila na ruské sociální síti VKontaktě a objevilo se také na jejím Facebooku. Za moderátorem je obrázek odlétajícího letadla a ruka, která drží lístek. V pozadí je také růžový jednorožec s duhovou hřívou a nápis přející šťastnou cestu.

Moderátor dále homosexuálům radí, že ideální destinací je pro ně například Kalifornie. Afanasjev jim slibuje, že americký stát má údajně usnadnit udělení povolení k dlouhodobému pobytu právě „ruským zvrhlíkům“.

Nicméně BBC dále citovala ve svém článku ruského sexuologa, podle kterého plán ruské televize nebude tak snadné realizovat. Problém vidí v potvrzení o jejich takzvané zvrhlosti, protože homosexualitu podle něj ruské zdravotnictví nepovažuje za nemoc.

Televize Cařihrad je známá svou kritikou homosexuálů a kritizuje také „pokleslou morálkou Západu“. Jedná se o kanál, který podporuje hodnoty pravoslavné církve. Založil ho ruský byznysmen a podporovatel ruského prezidenta Vladimira Putina Konstantin Malofejev.

Lidem, kteří se hlásí ke komunitě LGBT, komplikují jejich fungování také ruské úřady. Před několika lety odhlasovali ruští zákonodárci zákon, který zakazuje propagaci netradičních sexuálních vztahů a míří právě na gaye a lesby.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Rusko začalo vyšetřovat mučení a zadržování gayů v Čečensku

Business Monitor24

Anglicky a česky,
to nejdůležitější z českých médií
každé ráno ve vašem mailu

Objednat Subscribe

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.