Poradce exprimátora ODS Svobody zároveň radí i ANO

Rady na všechny strany

Poradce exprimátora ODS Svobody zároveň radí i ANONOVÉ
Domov

Filip Nachtmann

Již několik měsíců radí politikům ANO, zúčastňuje se jednání nejvyšších orgánů hnutí Andreje Babiše, ale zároveň je asistentem někdejšího pražského primátora a současného poslance ODS Bohuslava Svobody. Jde o neobvyklou situaci, kdy Marek Hanč radí politickým rivalům, s hnutím ANO je krátce před podpisem smlouvy.

Hanč dlouhodobě radí exprimátorovi Svobodovi a v současné době je jeho asistentem. Podle informací deníku ECHO24.cz ale zároveň několik měsíců radí lidem z ANO, například primátorce Krnáčové. O tom psal deník už v polovině srpna loňského roku. V minulých dnech měl být dokonce na jedné ze schůzek vedení hnutí.

„Nikde jsem nebyl. Dostal jsem ale nabídku, to je pravda. Samozřejmě v případě podpisu smlouvy už nebudu pracovat pro nikoho, s kým bych mohl být ve střetu zájmů. Doposud jsem ale žádnou smlouvu nepodepsal,“ brání se Hanč.

Připouští ale, že podpis může přijít v nejbližších dnech. ANO by pomáhal s komunikací a politickým marketingem. Na pátek už má domluvenou schůzku se Svobodou. „Stále je můj asistent. Budeme to muset řešit, protože by tam mohl být střet zájmů. Měli bychom se vidět zítra,“ potvrdil exprimátor.

Hanč už jednou pro více politických stran pracoval. Při poradenství Svobodovi totiž loni stihl radit i ministrovi průmyslu a obchodu Janu Mládkovi z ČSSD. „Na ministerstvu nemám aktuálně žádný kontrakt. V průběhu léta jsem pro ministra připravoval plán krizové komunikace,“ dodává.

Čtěte také: Ano Adrianě, magická síla magistrátu