‚Terminátor‘ kritizuje Trumpa kvůli klimatu: Jen já se mohu vracet v čase

‚Terminátor‘ kritizuje Trumpa kvůli klimatu: Jen já se mohu vracet v časeUVNITŘ VIDEO
Arnold Schwarzenegger. Foto:

Foto: Shutterstock.com

Svět

Republikán Schwarzenegger promluvil

ly Echo24

Bývalý guvernér Kalifornie Arnold Schwarzenegger se opřel do amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli vystoupení z pařížské klimatické dohody. Podle Schwarzeneggera je nutné kráčet vpřed a ne zpět.

„Jeden muž nemůže zastavit náš pokrok. Jeden muž nemůže zastavit naší energetickou revoluci. Jeden muž nemůže jít zpět v čase. Jen já mohu!“ začíná Arnold Schwarzenegger svůj proslov ve videu na Twitteru. Hvězda filmů Terminátor tím žertovně zmínil i svou nejslavnější filmovou roli.

Bývalý kalifornský guvernér Trumpa upozornil, že je třeba jít neustále vpřed a ne se držet minulosti. „Pane prezidente, vím, že je jednodušší a pohodlnější se dívat dozadu. A pro mnoho lidí je minulost, kterou známe, méně děsivá než budoucnost, kterou neznáme. Ale někteří z nás vědí, jak budoucnost s čistou energií vypadá. A vůbec není děsivá,“ uvedl Schwarzenegger.

Podle Schwarzeneggera, který je stejně jako Trump republikán, nedojde k úbytku pracovních míst, čímž prezident obhajoval své rozhodnutí. Jako guvernér Kalifornie prý Schwarzenegger zavedl spoustu opatření k ochraně životního prostředí a kalifornská ekonomika podle něj šla dopředu, došlo k vytvoření tisíců pracovních míst a hospodářskému růstu. „Ochrana životního prostředí nezničí naši ekonomiku. Naopak,“ řekl.

Schwarzenegger Trumpovi vzkázal, že historie si pamatuje skvělé lídry, lídry, kteří nejdou zpět, ale kráčí dopředu. Připomněl prezidenta Johna F. Kennedyho, za jehož vlády stanul první člověk na Měsíci. Lpění na minulosti a „špinavé“ energii podle něj nejvíce ublíží lidem, kteří onemocní nebo zemřou kvůli znečištěnému ovzduší.

Podle bývalého guvernéra je na lidech, lokálních úřadech a vedení jednotlivých států, aby zajistili kontrolu emisí skleníkových plynů. „Nemůžeme to nechat na Washingtonu, D.C. Musíme to udělat sami,“ vyzval Schwarzenegger.

Čtěte také: Hrozí světová obchodní válka? Vizionář Musk opouští Trumpův poradní sbor

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články