1 Napětí na Ukrajině

Na Východě Ukrajiny se opět střílí, varuje OBSE

, NOVÉ

Témata: ,

Ukrajinská mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) upozornila na výrazné zhoršení bezpečnostní situace ve východoukrajinském Donbasu, kde o víkendu zaznamenala zvlášť silnou střelbu na linii příměří. Mise OBSE to dnes uvedla v prohlášení zveřejněném v Kyjevě.

V sobotu a v neděli došlo podle evropských pozorovatelů ke „značnému zvýšení počtu případů, kdy byl porušen klid zbraní“. Zvlášť tíživá je situace v Doněcké oblasti. Palba se o víkendu ozývala pouhých šest kilometrů od centra Doněcka, hlavní bašty separatistů. Do bojů byly podle OBSE nasazeny nejen ruční střelné zbraně, ale i velkorážné kulomety.

Porušování příměří, dohodnutého loni v prosinci, bylo ohlášeno i z města Horlivka kontrolovaného povstalci. Palba byla dále zaznamenána v okolí měst Kominternove u Mariupolu a Zajceve severovýchodně od Doněcka. O odpovědnosti za porušování klidu zbraní se OBSE nezmiňuje.

Válka na východě Ukrajiny trvá od dubna 2014 a vyžádala si podle neúplných údajů OSN kolem 9000 lidských životů.

Čtěte také: Pilotka Savčenková drží další hladovku, podpoří ji evropští poslanci

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.