Golf pomáhá. Lidi s nádorem podpořilo přes 350 hráčů

Lymfom Help Golf Tour by Klára Spilková

Golf pomáhá. Lidi s nádorem podpořilo přes 350 hráčů
Organizační tým Lymfom Help Golf Cup Foto: LYMFOM HELP GOLF CUP
4
Domov

Echo24

Poslední z pěti turnajů v rámci charitativní akce Lymfom Help Golf Tour by Klára Spilková proběhl minulý týden. Podpořit pacienty trpící zhoubným lymfatickým nádorem přišlo za celou dobu Tour více než 350 hráčů.

Prvním rokem si Lymfom Help Golf Tour by Klára Spilková vzala pod svá organizátorská křídla golfová agentura Bestalent Golf a vše, včetně počasí, vyšlo až do puntíku. Na poslední turnaj si navíc organizátoři připravili velké překvapení. Pozvali si další velmi úspěšnou českou profesionální golfistku, Evu Koželuhovou, která turnaj podpořila nejenom svou hrou, ale celou akci i s radostí.

„Všech pět turnajů bylo úžasných. Měli jsme velmi příjemnou rodinnou atmosféru a bylo vidět, že si účastníci přišli zahrát za dobrou věc. Velká zásluha za to patří Kláře, která bezesporu přispěla svým golfovým uměním a hlavně nadšením pro podporu organizace Lymfom Help,“ zhodnotil celou Tour organizátor Martin Bešta.

Jako již tradičně se hráči v 10:00 rozešli systémem Canon na své jamky a ani tentokrát nechyběla podpora od nejlepší české profesionální golfové hráčky, Kláry Spilkové, která čekala na účastníky turnaje na jamce číslo 12, kde každý z nich mohl přispět finanční hotovostí do kasičky pro občanské sdružení Lymfom Help.

„Při golfu se nejedná o boj mezi jednotlivými hráči, ale o boj mezi hráčem a hřištěm. Stejně tak to platí i pro neonkologické pacienty. Můžete mít sice výbornou podporu ze strany rodiny a přátel, ale nakonec je ten boj jen mezi vámi a nemocí,“ vysvětlila zástupkyně občanského sdružení Lymfom Help Lída Šimáčková, proč si organizace vybrala právě golf.

Čtěte také: Nejlepší česká golfistka Spilková pomáhá lidem s rakovinou