1 #ThanksMichelleObama

Americké děti 'děkují' Obamové za nechutné obědy

, NOVÉ

Je libo k obědu jablko a jeden párek s kečupem? Americká mládež zaplavila Twitter nelichotivými fotkami svých školních obědů. Snímky doprovází hashtag #ThanksMichelleObama, kterým chtějí manželce amerického prezidenta ironicky poděkovat za své nové, „zdravější“ obědy. Ty Obamová propaguje v rámci kampaně boje proti obezitě a cukrovce Let's Move.

Pravděpodobně nejznámější fotku má na svědomí středoškolák Hunter Whitney z Wisconsinu, který ve své jídelně požádal o španělskou rýži. Místo lahodného pokrmu plného zeleniny, ale obdržel malou porci těžko identifikovatelné tmavě zelené hmoty, kterou si ani nemohl osolit. Škola ze svých jídelních stolů totiž solničky stáhla. Žáci si svá jídla údajně přehnaně solili.

Dalším výživným obědem se na Twitteru pochlubila Amber Schroeder. „To je přesně to, co šestnáctiletá dívka potřebuje,“ komentuje středoškolačka svůj pokrm, který sestává z jednoho cherry rajčete, párku s kečupem, jablka a mléka.

„Budu bojovat to posledního konce, než zjistím, že každému dítěti ve Spojených státech se dostává té nejlepší možné výživy,“ řekla americká první dáma v červenci. Kampaň Let‘s Move, jejíž program vešel v platnost v roce 2012, se snaží do amerických škol dostat více celozrnných výrobků, zeleniny a ovoce.

Reálný stav situace ale pro server Huffington Post trefně popsala Peggy Lawrence, která obstarává obědy pro několik škol ve státu Georgia: „Je možné, že nakonec jediné co bude plné zdraví po změně jídelníčků, budou naše odpadkové koše.“

Situace ale nevypadá tragicky úplně všude. Důkazem, že americké školní jídelny umí podávat zdravá jídla a výživově vyrovnaná jídla je tweet kuchařky Rebeccy. „Přijeďte na oběd k nám do Nashvillu,“ píše.

Hey @FLOTUS how about you come to Nashville for #schoollunch! We'd love to have you! #ThanksMichelleObama pic.twitter.com/xoeNuIALoZ

— MNPS Chef Rebecca (@MNPSChefRebecca) 22. Listopad 2014

Mnozí se ale domnívají, že by si studenti měli místo Obamové vybrat jiný terč. Nejlépe pak regionální úřady, které o způsobu školního stravování rozhodují. Právě tyto instituce totiž často omezují možnosti škol a jídelen. Nejen v rámci „výživových plánů“ ale také v rámci financí.

Ministerstvo zemědělství situaci uklidňuje prohlášením, že se jedná o slepě vytvořený poplach, který se týká nepatrného množství škol. Ve většině vzdělávacích zařízení se podle jejich sledování způsob stravování rapidně zlepšuje. A americké děti to podle jejich informací vřele vítají.

Čtěte více: Jogurty do škol. Ale děti chtějí sladkosti a kolu

Další snímky amerických „zdravých“ obědů:

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.