1 drama na železnici

U Českého Brodu proti sobě vyjely osobní vlak a expres. Už druhý případ

, nové

Témata:

Na hlavní trati spojující Prahu s Kolínem v úseku mezi Úvaly a Českým Brodem proti sobě dnes odpoledne vyjely osobní vlak a rychlík. Podle mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřiny Šubové se vlaky podařilo včas zastavit. Necelou hodinu byl provoz na trati zcela zastavený, před 15:30 byl umožněn průjezd dálkovým vlakům po jedné koleji. Provoz regionálních vlaků je v úseku Praha-Běchovice-Český Brod stále zastaven. „Vlakům se podařilo bezpečně zastavit, takže se nesrazily,“ řekla Šubová.

 

Na stejné trati, také u Českého Brodu, se stal stejný incident již v sobotu. Vyjely proti sobě osobní a montážní vlak. Podařilo se jim zastavit 45 metrů od sebe. Při incidentu si nikdo nezranil ani nevznikla žádná hmotná škoda. Policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

„Přestože obě události vypadají podobně, jsou odlišné,“ řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. O víkendu vyjel proti vlaku montážní vůz z vyloučené koleje, kdežto dnešní nehoda spočívala v tom, že proti sobě vyjely dva vlaky na běžně provozovaných kolejích. Na detailnější popis incidentu je ale zatím příliš brzy, uvedl mluvčí.

Některé dálkové vlaky jsou vedeny odklonem přes Lysou nad Labem, další mohou nabírat zpoždění. Komplikace se očekávají až do 16:40.

Čtěte také: U Českého Brodu proti sobě jely dva vlaky, zastavily 50 metrů od sebe

,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.