Kim Čong-un dal za 5 let zabít přes 300 lidí. Popravy protiletadlovou zbraní

Kim Čong-un dal za 5 let zabít přes 300 lidí. Popravy protiletadlovou zbraníNOVÉ
Kim Čong-un Foto: Foto: Printscreen z Youtube (END TIMES PROPHECY NEWS)
Svět

Teror v Sverní Koreji

nel Echo24

Severokorejský diktátor Kim Čong-un si svoji moc udržuje velice brutálním způsobem. Za dobu své vlády nechal zavraždit přes 300 lidí. Mezi zabitými od roku 2011 bylo 140 vládních úředníků, jedním z nich byl i jeho strýc Jang Song Thaek. Důvodem popravy bylo například zpochybnění autority, utrácení peněz v zahraničních kasínech nebo přijetí zdravotní péče v zahraniční nemocnici, píše The Independent.

V srpnu letošního roku byli dva úředníci krutě popraveni protiletadlovou zbraní. Jeden proto, že usnul na schůzi, druhý kvůli navržení projektu, který údajně „zpochybňoval autoritu“ korejského diktátora.

Obranný analytik z neziskové organizace RAND Corporation Bruce Bennett řekl, že od doby, co Kim Čong-un zdědil po svém otci místo vůdce, prokázal neuvěřitelnou brutalitu. „Během pěti let jeho působení například pětkrát vystřídal ministra obrany. Zatímco jeho otec jen třikrát za celých sedmnáct let a z toho dva případy byly kvůli úmrtí stářím,“ uvedl Bennett.

Před třemi lety nechal popravit svého strýce Jang Songa Thaeka, který byl nejdéle úřadujícím předsedou vlády v KLDR. Speciální vojenský tribunál učinil prohlášení, že je Thaek vinen z těžkých zločinů proti státu, poté co se doznal ke všem obviněním. Thaekovy zločiny zahrnovaly i sny o zakázaných věcech, utrácení zahraniční měny v zahraničních kasínech, přijetí zdravotní péče v zahraniční nemocnici, večeření v zadních saloncích restaurací a nevhodné vztahy s několika ženami.

„Kim chce nahradit starou gardu svého otce novými věrnými lidmi,“ řekl profesor politologie na univerzitě v Jižní Koreji Robert Kelly. „Obvinění jsou často vymyšlená, jako to funguje v totalitních režimech, aby byla umlčena opozice,“ dodal.

Čtěte také:Čína blokuje vyhledávání výrazu Tlusťoch Kim třetí

Související články